Як війна впливає на аграрну сферу

За темпами посівної кампанії Львівщина випереджає показники минулого року

Посіяти зернові та зібрати врожай – одне із пріоритетних завдань на підконтрольних територіях. За тим, що і скільки сіють українці, спостерігає весь світ. Адже Україна – один із найбільших постачальників пшениці, ячменю, кукурудзи та олії у світі. Без українських зернових світ чекає велика продовольча криза. Але найперше Україна повинна подбати про власні продуктові запаси. 

Що сіють?

У Міністерстві аграрної політики та продовольства підрахували, що цього року площа ранніх ярових культур становитиме 14,403 млн га, що на 2,513 млн га менше від минулого року. У відомстві очікують принаймні 75% виконання плану посівних.
За даними Мінагрополітики, найбільше українські аграрії посадили соняшника (896 тис. га), ярого ячменю (802,2 тис. га), картоплі (366,2 тис. га), кукурудзи (323,2 тис. га), ярої пшениці (164,4 тис. га), цукрових буряків (155,6 тис. га), вівса (127,4 тис. га), інформує Центр громадського моніторингу та контролю. Також посіяно сою, ярий ріпак, горох, гречку та просо. Водночас 7,6 млн га полів зайняті під озимою пшеницею, житом, ячменем, а 1,4 млн га – під ріпаком. 

Воєнні перешкоди

У деяких районах посівна кампанія під загрозою зриву через заміновані росіянами поля, знищену сільгосптехніку, вкрадене зерно чи брак робітників. У деяких регіонах питання щодо засівання взагалі не порушується, тому що там тривають активні бойові дії.
Як розповів пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий, поля у районах, прилеглих до зон бойових дій, всіяні вибухонебезпечними предметами. Зокрема, частинами ракет, снарядами, гранатами. Така небезпека існує у Чернігівській, Сумській, Харківській областях. У ДСНС закликали фермерів не наближатися до таких предметів та негайно викликати рятувальників.

Програма задля підтримки фермерів Львівщини

За темпами посівної кампанії Львівщина випереджає показники минулого року. Зараз в області завершують посів ранніх ярих культур. Попри часом несприятливі погодні умови, нашим аграріям вдалось провести посівну та ще й випередити торішні показники за темпами та площею. Станом на кінець квітня місцеві аграрії засіяли 32,5 % від прогнозованої площі. Це на 8,5 % більше ніж минулого року. Також у нашій області розпочали посів пізніх зернових та технічних культур. Кукурудзи на зерно посіяли 10,9 тис. га (12,9% до прогнозу), а сої – 4,4 тис. га (4,8 %). Уже посіяли значну частину цукрового буряка (81% до прогнозу) та соняшника (19,1%) з технічних культур.
Зі слів очільника Львівщини Максима Козицького, на час воєнного стану діє Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки. «Програма передбачає часткову фінансову підтримку аграріїв з обласного бюджету у вигляді відшкодування 50% вартості високорепродукційного насіння нішевих, зернобобових і овочевих культур, – зазначає він. – Щоб отримати консультацію щодо участі в програмі фінансової підтримки, телефонуйте за такими номерами: (032) 255-50-62, (032) 25- 05-72, (066) 718-09-18».

Загрози світовій продовольчій безпеці

За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, у 2021 році Україна постачала сільгосппродукцію до більш ніж 180 країн світу, причому 30% експорту йшло до ЄС. Загалом Україна забезпечує продовольством 400 млн людей у світі. 
Найбільш залежні від української пшениці країни Африки та Середнього Сходу. Для прикладу, 28% пшениці, яку споживає Індонезія, завезено з України. У Бангладеші – 21%. У Єгипті 80% пшениці є імпортом з України та рф.
«Сьогодні наші аграрії не менш мужньо та віддано тримають свій фронт. За ними майбутня продовольча безпека країни та світу. Дякуємо їм за сміливість і відданість своїй справі», – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Війна вже зачепила 25% світової торгівлі зерном і спричинила продовольчу інфляцію. Якщо росію не зупинити, то світ чекає продовольча, енергетична і фінансова кризи, наголошують експерти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8326 / 1.56MB / SQL:{query_count}