Курс – на захід

На Львівщину переїхали два гіганти машинобудівної галузі

За державною програмою релокації з районів, де ведуться активні бойові дії, переміщено близько 400 підприємств, понад 200 з яких уже працюють, повідомила Юлія Свириденко, перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки. «Ми для них забезпечуємо і приміщення, і підключення і допомогу в розселенні працівників», – наголосила вона.

Підприємства переміщують в один з дев’яти регіонів

Як писала «Львівська Пошта», програма з переміщення українського виробництва зі зони активних бойових дій стартувала в середині березня. Частина підприємств переміщується Укрзалізницею. Логістику автотранспортної частини програми забезпечує АТ «Укрпошта», залучаючи також до субпідряду всіх, хто має можливість транспортувати вантажі. Підприємства переміщують в один з дев’яти регіонів: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська та Рівненська області. 
Після прибуття на нове місце підприємство монтує обладнання, підключається до мереж, запускає роботу. Фахівці обласних адміністрацій сприяють і допомагають компанії в облаштуванні. Державна служба зайнятості додатково співпрацює з підприємством у питанні працевлаштування нових робітників, а Державна служба з питань праці консультує у сфері гарантій безпеки життя і здоров’я працівників. Федерація роботодавців України та кадровий портал grc.ua також запустили сервіс допомоги в пошуку персоналу для бізнесу, зокрема, переміщеному внаслідок війни.

Переїзд на Львівщину: подано майже 350 заявок

Минулого тижня в нашу область перемістили два великі машинобудівні підприємства: «Краматорський завод важкого верстатобудування» та «Пожмашина» із Чернігівської області. «Ми перші в Україні, хто релокує водночас два гіганти машинобудівної галузі. Перше підприємство – це ТОВ «УК «Вітропарки України», в складі групи компаній ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування», яке створило сучасне виробництво повного циклу. І «Пожмашина» – підприємство, яке працює впродовж 90 років. Воно є лідером на ринку пожежної, спеціалізованої та сільськогосподарської техніки. Це надійний партнер служби ДСНС України», – наголосив Максим Козицький, начальник Львівської обласної військової адміністрації (ОВА).
Він зазначив, що Краматорський завод важкого верстатобудування проєктує, будує, монтує вітроустановки, генерує та здійснює постачання електроенергії. Підприємство з Краматорська максимально використовує енергетичний потенціал України. Крім того, з Чернігівської області на Львівщину релокують третину заводу «Пожмашина». Після завершення війни планують частину виробництва залишити. А також розпочати виробництво вантажної техніки, що створить нові робочі місця.
Зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на Львівщину релокувались 79 підприємств, 32 з них уже працюють. «Охочі переїхати та працювати продовжують звертатися до нас. Відділ інвестиційної політики Львівської ОВА вже опрацював 347 заявок на переміщення виробничих потужностей», – додав Максим Козицький.

Станом на 18 квітня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури, тільки на основі публічних джерел, досягла 84,8 млрд USD або майже 2,5 трлн грн. Про це свідчить аналіз, який здійснюється в межах проєкту «Росія заплатить» командою Київської школи економіки (КШЕ) за підтримки Офісу президента України, Міністерства економіки, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерства інфраструктури.
«За спільними оцінками Мінекономіки та КШЕ, загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від 564 млрд до 600 млрд USD. Зокрема, загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури, тільки на основі публічних джерел, досягла 84,8 млрд USD або майже 2,5 трлн грн», – йдеться в повідомленні.
Водночас зазначається, що загалом за 54 дні війни пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23 тис. кілометрів доріг, 32 тис. квадратних метрів житлового фонду. Також зруйнована велика кількість соціальної інфраструктури.
«У порівнянні з останнім тижнем зросла кількість пошкоджених або зруйнованих об’єктів і тепер становить щонайменше 408 дитячих садочків, 623 заклади середньої, передвищої та вищої освіти, 206 медзакладів, 154 заводи та підприємства. В переліку пошкоджень та руйнувань через війну щонайменше 68 адміністративних будівель, 277 мостів та мостових переходів, 11 військових аеродромів, 11 аеропортів та два порти. Також станом на 18 квітня пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 91 релігійна та 109 інших культурних споруд», – йдеться в повідомленні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8060 / 1.57MB / SQL:{query_count}