В Україні запроваджують кредитні канікули

Нові правила передбачають відтермінування сплати боргу, а не його списання

Кредитні канікули триватимуть протягом воєнного стану і 30 днів після нього. Про це 21 березня повідомив Національний банк України (НБУ). Тепер у разі допущення протермінування, позичальник звільняється, зокрема, від обов’язку сплати кредитору неустойки (штрафу, пені) та інших платежів, сплата яких передбачена документами.
Крім цього, забороняється в разі невиконання зобов’язань за договором про споживчий кредит збільшення відсоткової ставки за користування кредитом, крім випадків, коли це прописано в договорі. Неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит, нараховані включно з 24 лютого 2022 року, підлягають списанню.
«Важливо, що нові правила не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами. Таке нарахування правомірно з боку кредитора. Кредитні канікули – це відтермінування сплати боргу, а не його списання. Також кредитні канікули – це право кредитора, а не його зобов’язання. Тому рекомендуємо домовитися безпосередньо з кредитором про кредитні канікули», – підкреслили в НБУ.
Також Нацбанк з 21 березня збільшив щоденний ліміт на зняття готівки з рахунків у іноземній валюті – із 30 до 100 тис. грн (в еквіваленті). Цей ліміт також поширюється на зняття валюти за кордоном з рахунків в іноземній валюті, що відкриті в українських банках. Водночас за кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено лімітом у 100 тис. грн на місяць, аби запобігти виведенню капіталу за кордон у значних обсягах. 
НБУ нагадує, що зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків за товари та послуги, вони здійснюються без обмежень. Також регулятор дозволив без обмежень перераховувати кошти для оплати навчання на рахунки навчальних закладів за кордоном, чим розширив перелік виключень з заборони на транскордонні операції.
Низка змін стосується обмеження операцій quasi-cash та P2P-переказів. НБУ обмежив до ліміту у 100 тис. грн на місяць перекази коштів на рахунки за кордоном між фізичними особами для запобігання виведенню капіталу за кордон. З цією ж метою до 100 тис. грн обмежено операції із використанням платіжних карток для придбання активів, які конвертуються на грошові кошти та належать до операцій quasi-cash. Наприклад, купити криптовалюти на понад 100 тис. грн українською карткою не вдасться. Також до quasi-cash операцій належить поповнення електронних гаманців (зокрема, Paypal), брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів тощо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8598 / 1.54MB / SQL:{query_count}