Гроші, робота, житло

Уряд запустив масштабну програму підтримки українців під час війни

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про низку заходів для підтримки українців під час війни. «Президент Володимир Зеленський анонсував масштабну програму допомоги українцям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії. Уряд цю програму реалізовує. Гроші, робота, житло – три основні напрямки, які охоплює ця програма», – сказав прем’єр-міністр.
Зокрема, держава щомісячно виплачуватиме переселенцям 2 тис. грн. «Просто через Дію на картку в банку. Без зайвих паперів і бюрократії», – наголосив прем’єр. Також виплачуватимуть три тисячі гривень на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в більш безпечні регіони, додав Денис Шмигаль. 
Крім того, уряд виплачуватиме роботодавцям, які беруть на роботу переселенців, 6500 грн за кожного такого працівника. «Ці кошти роботодавці будуть витрачати на оплату праці таких робітників», – зазначив Денис Шмигаль. «Ще раз звернуся до підприємців. Держава підтримує вас у вашому бажанні продовжувати роботу. Там, де це можливо. Повна дерегуляція бізнесу, спрощення податкової системи, доступні кредити. Тепер держава бере на себе частину витрат на заробітні плати щодо переселенців. Тож всіх закликаю починати роботу, працювати, приймати людей, забезпечувати їх роботою і робочими місцями», – зазначив прем’єр.

Також прем’єр повідомив, що на час воєнного стану бізнес переходить на декларативний принцип роботи. «Подав документи через портал «Дія» і, не очікуючи рішення державного органу, починаєш працювати», – пояснив він. Прем’єр повідомив, що Кабмін знімає всі обмеження щодо програми «5-7-9». 
«Будь-який український бізнес, якому потрібна підтримка, зможе отримати кредит за пільговими умовами. Відтепер максимально сума кредиту збільшується до 60 мільйонів гривень. На час воєнного стану та ще місяць після його завершення ставка по кредитах буде 0%. Відсотки за тих, хто хоче вести бізнес, сьогодні буде сплачувати держава. Після воєнного стану відсоткова ставка за цією програмою буде не більше 5%», – наголосив Денис Шмигаль.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8054 / 1.54MB / SQL:{query_count}