Заробітчанський рекорд

Майже 15 мільярдів доларів переказали з-за кордону українці торік

У 2021 році через офіційні канали надійшло 8,1 млрд USD (у 2020-ому – 7,4 млрд USD), а 6,8 млрд USD – через неофіційні (у 2020 році було 4,5 млрд USD). Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ). Отже, перекази за рік зросли на 3 млрд USD, або на 25,4%. У січні – грудні 2020 року обсяг переказів трудових мігрантів в Україну становив 12,1 млрд USD – це на 800 млн USD більше, ніж у 2019-ому (11,9 млрд USD).
Чиста оплата праці (тобто оплата, за винятком витрат мігрантів у країні перебування) становила 10,5 млрд USD. Приватні трансферти становили 4,5 млрд USD, причому з них 2 млрд USD – перекази робітників, що працюють за кордоном понад рік. Обсяг приватних переказів перевищив прогнози НБУ. Станом на липень 2021-го їх оцінювали в 13,3 млрд USD.
Грошові перекази українських трудових мігрантів є однією з найбільших статей надходження валюти до економіки. Наприклад, у 2019 році перекази заробітчан становили 7,7% валового внутрішнього продукту (ВВП) України. Трійка країн, з яких надходило найбільше переказів у 2021-ому: Польща (4,3 млрд USD), США (1,1 млрд USD) та Британія (0,8 млрд USD).
Зараз, за оцінками експертів, за кордоном перебувають приблизно 2,5-3 млн українських заробітчан. Хоча дані дуже різняться, точно сказати, скільки українців працюють за кордоном, не може жодна урядова установа. У грудні минулого року Якуб Дудзяк, речник Управління з питань іноземців Республіки Польща (UDSC), повідомив, що посвідки на тимчасове (до трьох років) і постійне (5-10 років) проживання в Польщі мають вже понад 300 тис. громадян України. 
Як писала «Львівська Пошта», географія заробітчан розширюється. У січні цього року Ізраїль заявив, що готовий працевлаштувати дві тисячі українських будівельників. «Ізраїлю зараз потрібні люди на будівельні професії. Тут дуже активно ведеться будівництво в різних містах, і це показник того, що рівень життя в Ізраїлі зростає. Ми зацікавлені та готові прийняти якомога більше робітників з України. Працівники звідси мають гарну репутацію. Програма офіційна, а отже, працівники мають ті самі соціальні права, що й громадяни Ізраїлю. Кожен матиме трудовий стаж, робітники офіційно заробляють собі на пенсію. Минулими роками приїздило близько тисячі робітників на рік, у цьому ж році ми маємо намір збільшити цю цифру до двох тисяч робітників», – заявив Міхаель Бродський, посол Ізраїлю в Україні.
Також нагадаємо, що на початку року президент Польщі Анджей Дуда затвердив зміни до закону про іноземців, які передбачають спрощення процедури легалізації трудових мігрантів. Зокрема, законом передбачається спрощення процедури надання посвідки на тимчасове перебування в Польщі (до трьох років) особам, які хочуть працювати в країні протягом тривалого періоду. Тепер від них не вимагатимуть документів про наявність місця проживання (договорів оренди помешкання). Крім того, не потрібно буде подавати документ про регулярний і стабільний дохід іноземця, натомість достатньо підтвердження про отримання мінімального доходу в Польщі. Скасовується також вимога оформлювати нову посвідку на тимчасове перебування в країні в разі зміни працедавця.
Закон також розширює до 24 місяців можливість перебування іноземця в Польщі на підставі дозволу на сезонну роботу та заяви працедавця про намір працевлаштувати таку особу. Передбачається й спрощення процедури подачі документів на отримання карти поляка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8121 / 1.55MB / SQL:{query_count}