Субсидії автоматично перепризначили не всім

Кому потрібно повторно подати документи та що робити боржникам

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна розповіла, що перепризначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг відбувалося на підставі наявної в реєстрах інформації. Однак деяким українцям все ж доведеться повторно подати документи.
«Винятком були випадки, коли необхідно надати або підтвердити ті чи інші дані, які могли змінитися. Наприклад, якщо одержувач субсидії раніше не надавав свої банківські реквізити для перерахування монетизованої субсидії», – пояснила очільниця Мінсоцполітики. Водночас вона зазначила, що підтвердити право на субсидію повинні українці, які отримували її за фактичним місцем проживання, а не місцем реєстрації; громадяни, яким вона призначалася без урахування зареєстрованих у помешканні членів сім’ї, які не проживали за місцем реєстрації.
«Цього року розширене коло людей, які можуть отримувати субсидії. Ми проаналізували практику та включили до переліку загальних підстав призначення субсидії ті випадки, які раніше потребували окремого розгляду та рішення комісій органів місцевого самоврядування. Це випадки, коли хтось із членів домогосподарства офіційно працює за кордоном, або перебуває за кордоном, але доглядає за дитиною до трьох років, або є безробітним, але зареєстрований в центрі зайнятості та інші життєві ситуації», – пояснила Марія Лазебна.
Також вона наголосила, що люди мають право подати документи для оформлення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у будь-який період року. «Не треба чекати. Є один критерій – доходи тобі не дозволяють оплатити твою платіжку, тоді ти ідеш по субсидію. Крім того, якщо людина зараз звертається, а зараз опалювальний сезон, то субсидія призначається з початку опалювального сезону. Тобто заднім числом. Люди повинні про це знати», – розповіла міністерка в ефірі одного з телеканалів.
Вона пояснила, що для оформлення субсидії необхідно подати два документи – заяву та декларацію про майновий стан і доходи. Подати документи можна кількома способами: у центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), працівнику в громаді, якщо в ній немає ЦНАПу, через сайт Міністерства соціальної політики або ж скориставшись порталом «Дія». Нагадаємо, що 29 листопада Міністерство цифрової трансформації запустило на порталі державних послуг «Дія» сім нових соціальних послуг: оформлення субсидії, призначення або перераховування пенсії, оформлення довідок про страховий та трудовий стаж.
Ще один важливий момент – це субсидія для власників земельних паїв, які отримують орендну плату раз на рік. Міністерка соціальної політики пояснила, що якщо орендну плату людина отримала у третьому-четвертому кварталах, то їй буде надана субсидія на опалювальний період. 
Водночас субсидія не призначається, якщо є прострочена в понад три місяці заборгованість зі сплати за житлово-комунальні послуги, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення (680 грн). Однак навіть якщо борг уже накопичився, а людина зрештою усвідомила, що їй потрібна допомога, то вихід є. Існують три варіанти:
сплатити борг повністю та звернутись за субсидією;
коли грошей на сплату заборгованості в повному обсязі немає, необхідно укласти з надавачем послуг договір про реструктуризацію і надати його під час звернення за субсидією;
у випадках, коли людина вважає, що заборгованість виникла неправомірно, вона може звернутись до суду з відповідним позовом. Тоді під час звернення за субсидією вона має надати копію ухвали про відкриття провадження в справі, і субсидію призначать, якщо людина відповідає іншим критеріям для її отримання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8253 / 1.56MB / SQL:{query_count}