10 пенсій за один раз

На таку виплату можуть розраховувати педагоги, які йдуть на пенсію за віком

Деякі українці мають право на отримання відразу 10 виплат під час виходу на пенсію. В Пенсійному фонді України (ПФУ) пояснили, що це правило стосується працівників сфери освіти. Але не всіх.
Як йдеться в Правилах пенсійного забезпечення працівників освіти, опублікованих ПФУ, щоб отримати такі виплати, педагог повинен:
виходити на пенсію за віком, але мати право на пенсію за вислугою років;
не отримувати раніше ніякі види пенсії;
мати не менш ніж 35 років страхового стажу для чоловіків і 30 років для жінок;
працювати в освітній установі, що перебуває в державній або комунальній власності.
Розмір 10 пенсійних виплат розраховується індивідуально, але під час його розрахунку повинні обов’язково врахувати весь страховий стаж, а також розмір зарплати. Яку саме зарплату враховувати, може вибрати одержувач. Це може бути середня зарплата за весь період з 1 червня 2000 року або зарплата за будь-які 60 місяців поспіль до 30 червня 2000 року.
Визначено й посади, що дають право вийти на пенсію за вислугою років:
вчителі, викладачі, вихователі та директори в державних школах, гімназіях і ліцеях;
вихователі, завідувачі, директори та музичні керівники в державних дошкільних навчальних закладах;
художні керівники, керівники, завідувачі, директори та їх заступники в державних позашкільних установах (наприклад, музичних і художніх школах).
Тим часом прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 15 вересня повідомив, що з 1 жовтня 2022 року пенсіонерам віком 70-75 років будуть встановленні щомісячні доплати розміром до 300 грн. Він зазначив, що це стосуватиметься тих категорій громадян, у яких пенсії менші середньої заробітної плати за 2020 рік. 
Раніше в Мінсоцполітики заявили, що у липні 2021 року проведена індексація пенсій для мільйона пенсіонерів, яким пенсії призначені у 2018 – 2020 роках, а також для тих, хто одержує мінімальну пенсію. У червні перерахували пенсії пенсіонерам, які працюють – підвищення отримали понад 300 тис. українців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8613 / 1.54MB / SQL:{query_count}