П’ять рівнів підтримки пенсіонерів: на що можна розраховувати

Міністерство соцполітики оприлюднило візію забезпечення людей пенсійного віку

Глобальні зміни – старіння, поширення нестандартних форм зайнятості, міграція – вимагають від країн адаптуватись і будувати гнучкі системи забезпечення людей на пенсії. В Міністерстві соціальної політики зазначили, що вже зараз Україна має п’ять рівнів підтримки людей літнього віку, і для забезпечення гідного життя майбутніх поколінь відомство зміцнює та розвиває кожен з них в координації з іншими рівнями.
Рівні підтримки пенсіонерів:
0-й рівень – мінімальні пенсійні гарантії (зокрема доплати, державна допомога);
1-й рівень – страхові пенсії з солідарної системи;
2-й рівень – обов’язкові накопичення (зокрема у професійній пенсійній системі);
3-й рівень – добровільні накопичення;
4-й рівень – послуги та пільги: соціальні послуги, субсидії тощо.
Коментуючи візію системи забезпечення людей у пенсійному віці, Марина Лазебна, міністр соціальної політики України, зазначила: «Те, як ми домовляємось у суспільстві турбуватись про літніх людей, – індикатор нашої зрілості як нації. Це один із ключових моментів суспільного договору. Наш з вами вибір. А державна політика – лише інструмент реалізації цього вибору. Спершу ми маємо для себе відповісти на запитання: що ми вважаємо гідним життям людини в поважному віці?».
На її думку, це означає, що кожна літня людина має доходи, достатні для гідного життя, які вона забезпечила собі протягом трудового періоду або які суспільство надає в певних випадках, якщо людина не працювала; має безперешкодний доступ до якісних соціальних та медичних послуг за місцем проживання, які забезпечують їй комфортне життя з урахуванням вікових потреб; має безперешкодний доступ до активної участі в суспільному, культурному житті, підтримки соціальних контактів; має гідне ставлення до себе з боку оточення та суспільства.
Також у пресслужбі Мінсоцполітики нагадали, що нині середня пенсія в Україні становить від 2001 до 3000 грн. Саме таку суму отримують 38,3% пенсіонерів (4,19 млн осіб). Менше ніж 2000 грн мають 15,6% пенсіонерів (1,7 млн осіб). Від 3001 до 4000 грн – 19,4% (2,13 млн); від 4001 до 5000 грн – 9,3% (1 млн); від 5001 до 10 тис. грн – 13,5% (1,47 млн); понад 10 тис. грн отримують 3,9% пенсіонерів (433,5 тис. осіб).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8624 / 1.54MB / SQL:{query_count}