В Україні може зрости прожитковий мінімум

Водночас подорожчає вартість підключення до інтернету

Із пропозицією включити вартість мобільного зв’язку та доступу до інтернету до базового кошика, на основі якого розраховується розмір прожиткового мінімуму, виступило Міністерство цифрової трансформації України (Мінцифри). Як повідомила пресслужба відомства у телеграмі, вартість прожиткового мінімуму оновлюється щороку, а перелік товарів і послуг змінюється з урахуванням сучасних фактичних потреб населення. Отже, мобільний зв’язок і доступ до інтернету стали також базовими потребами людини. Водночас якраз доступ до інтернету вже невдовзі може подорожчати.

Нібито суцільні переваги…

Інтернет та мобільний зв’язок, стверджують у Мінцифри, дозволяють оперативно викликати швидку медичну допомогу чи поліцію, навчатися онлайн та працювати дистанційно. Крім того, скаржитися на корупціонерів, тримати зв’язок з владою та уникнути втрати паперових документів завдяки їхнім електронним версіям. Отже, відомство через Комітет цифрової трансформації Верховної Ради передало свої пропозиції змін до законодавства, що врегульовує складові переліку прожиткового мінімуму. 
Як писала «Львівська Пошта», Міністерство соціальної політики України також працює над збільшенням прожиткового мінімуму для розрахунку пенсій, мінімальної заробітної плати (загалом понад 150 соціальних виплат). Наступного року він має зрости на 14%, у 2023-ому – на 15% і у 2024 році – на 25%, інформує Урядовий портал.
Нагадаємо, що нині розмір загального прожиткового мінімуму становить 2 189 гривень. Згідно зі законом «Про Державний бюджет України на 2021 рік», з 1 липня він підвищиться до 2 294 грн, з 1 грудня – 2 393 грн. Водночас ще в лютому заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев попереджав, що підвищення прожиткового мінімуму, визначеного законом про держбюджет, потребуватиме не менше ніж 250 млрд гривень.

…але є й неприємний недолік

Майже одночасно Мінцифри поширило ще й неприємну новину. Як повідомила пресслужба відомства, рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про введення на три роки додаткового мита на імпорт кабелю, зокрема волоконно-оптичного, може значно сповільнити покриття території України швидкісним інтернетом.
Як зазначили в Мінцифри, іноземні виробники та дистриб’ютори продукції будуть змушені додатково сплачувати суму розміром 23,5% від вартості кабелю. «Введення мита може призвести до зменшення темпів розгортання мережі і фіксованого, і мобільного інтернету. Український ринок кабельної продукції може стати менш конкурентним, адже національні виробники через введення мита можуть перетворитися на монополістів», – наголосив заступник міністра з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.
Водночас обсяги виробництва деяких видів товару національними виробниками є недостатніми. Тому це може спричинити дефіцит та здорожчання розбудови мереж. У Мінцифри зауважили, що цього року реалізується проєкт «Інтернет-субвенція», на який у держбюджеті закладені 500 млн грн. За ці кошти провайдери під’єднають до оптичного інтернету понад 3 тис. сіл, а технічну можливість підключатися до інтернету вперше отримають понад мільйон українців. Також в Україні триває активна розбудова мереж 4G. Завдяки цьому за останні дев’ять місяців більш ніж 8,4 млн українців отримали переваги. З них понад 2,2 млн українців отримали доступ до інтернету вперше. Однак введення мита може суттєво сповільнити ці процеси.

Львівщина: не проґавте шанс

Громадам Львівщини готові виділити гроші на швидкісний інтернет завдяки субвенції від Міністерства цифрової трансформації України. Лікарні, школи, бібліотеки, ЦНАПи, будинки культури, об’єкти соціальної інфраструктури у маленьких селах і містечках Львівщини зможуть під’єднати до оптичного інтернету, повідомляє пресслужба ЛОДА.
За словами очільника області Максима Козицького, станом на минулий тиждень на участь у проєкті зголосилися 28 громад, які планують провести швидкісний інтернет до 362 соціально важливих закладів у 124 населених пунктах. «Інтернет і доступ до інформації в сучасному світі є запорукою розвитку громад, області та держави загалом. Тому ми закликаємо всіх керівників активно відстежувати такі можливості й не проґавити шансу», – наголосив Максим Козицький.
Перевірити, чи ваша громада подала заявку на отримання державної «Інтернет-субвенції», можна на спеціальному даш-борді Мінцифри за посиланням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7978 / 1.57MB / SQL:{query_count}