Річні тарифи на газ – із 1 травня

Усі постачальники зобов’язані до 25 квітня оприлюднити інформацію про ціни

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила постанову, якою затвердила річний газовий продукт – із 1 травня його введуть за замовчуванням для усіх споживачів.
«Із 1 травня буде введена річна ціна за замовчуванням, її отримають усі споживачі. Це позбавить ринок турбулентності. Ціна буде одна», – заявив голова Нацкомісії Валерій Тарасюк. У пресслужбі НКРЕКП зазначили, що таке рішення убезпечить побутових споживачів від цінових коливань на ринку природного газу. Протягом року вони матимуть змогу споживати газ за фіксованою ціною, яка діятиме у період із 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022-ого.
«Протягом місяця, що ми обговорювали це питання, ми пересвідчилися, що рішення дуже правильне. Ми обговорили і врахували всі зауваження», – зазначив Валерій Тарасюк. За його словами, всі постачальники природного газу для побутових споживачів повинні провести розрахунки та оприлюднити до 25 квітня на власних вебсайтах ціни на природний газ, який постачатиметься в рамках базової річної пропозиції.
В період дії річного контракту ціну можна буде змінювати лише у бік зменшення. Збільшувати ціну в порівнянні з тією, яка буде встановлена станом на 25 квітня, неможливо. Разом із тим, постачальник зможе пропонувати будь-які інші продукти для споживачів. Окрім того, споживачі можуть змінювати постачальника. «Якщо споживач, прорахувавши своє споживання, буде вважати за потрібне змінити річний продукт, у нього будуть усі права й можливості», – зазначили в регуляторі.
Під час засідання НКРЕКП директор «Газопостачальної компанії «Нафтогаз України», що відповідає в групі «Нафтогаз» за роздрібне постачання газу для домогосподарств, середнього та малого бізнесу, Максим Рабінович також запропонував повідомляти споживача про зміну тарифного плану тим самим способом, яким постачальник подав відповідну заяву. Це дасть змогу зменшити кількість письмових повідомлень. Нацкомісія врахувала цю пропозицію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8513 / 1.54MB / SQL:{query_count}