Майже половина українців назвала добробут своєї родини поганим

Українці не вірять у швидкі позитивні зміни в економіці, третина взагалі переконана, що стане ще гірше

Лише 9% вважають, що в найближчі три місяці економічне становище країни зміниться на краще, 30% переконані, що воно погіршиться, а 52% не очікують змін. Такими є результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова із 5 по 9 березня 2021 року.
Згідно з дослідженням, лише 18% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямку, 66% дотримуються думки, що події розвиваються в неправильному напрямку. При цьому 68% опитаних оцінюють економічну ситуацію в країні як «дуже погану» або «досить погану» (і лише 2% - як «добру» або «дуже добру», а 28% - як «не погану і не добру»). Дещо краще оцінюється опитаними рівень добробуту їх родини (44% оцінюють його як «дуже» або «досить» поганий, 45% - як «не поганий і не добрий»), 9% - як «добрий» або «дуже добрий».
Як зазначається, громадяни не надто вірять у швидкі позитивні зміни в економічній сфері: лише 9% вважають, що у найближчі три місяці економічне становище країни зміниться на краще, 9% сподіваються, що за цей час зміниться на краще рівень добробуту їхньої родини. Помітно частіше у найближчі місяці громадяни очікують погіршення ситуації: 30% вважають, що у найближчі три місяці економічне становище країни зміниться на гірше, 23% - що за цей час зміниться на гірше рівень добробуту їхньої родини. Однак найбільш поширена думка, що ситуація за три місяці істотно не зміниться (відповідно 52% і 56% не очікують змін у цих сферах).
Водночас, як зазначають автори дослідження, очікування змін в економічній сфері є менш песимістичними, ніж у грудні минулого року (тоді погіршення економічної ситуації в країні протягом найближчих трьох місяців очікували 41% опитаних, а погіршення добробуту власної родини - 32%).
Очікування змін у найближчі 2-3 роки є суперечливими: частки респондентів, які очікують що економічна ситуація за цей період в країні покращиться, погіршиться або не зміниться, мало відрізняються і перебувають в діапазоні від 22 до 25%. Стосовно очікувань змін добробуту родини за цей період, то дещо частіше респонденти очікують, що він не зміниться (28%), тоді як 21% очікують покращення, а 19% - погіршення.
Разом з тим, 19% опитаних вважають, що Україна здатна подолати наявні проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 50,5% - що вона здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, а 19% - що не здатна їх подолати.
Дослідження проводили методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Автономної Республіки Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7846 / 1.55MB / SQL:{query_count}