10 гривень у монеті

Нова монета з’явиться в обігу у червні

Із 3 червня в Україні з’являться монети номіналом 10 гривень, інформує Національний банк України. Монети поступово замінять відповідні банкноти. Випуск монет номіналом 10 гривень завершить процес оновлення банкнотно-монетного ряду гривні.
«Це частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави», – кажуть у НБУ.
На першому етапі НБУ введе в обіг 5 мільйонів монет номіналом 10 гривень. Їх розподілять між підрозділами Нацбанку у регіонах України. Відділення НБУ передаватимуть монети банкам, а банки – своїм клієнтам підприємствам торгівлі та громадянам.
За розрахунками НБУ, за допомогою заміни банкнот дрібних номіналів на монети держава зможе заощадити близько 1 мільярда гривень на обслуговування готівкового обороту. Це пов'язане з тим, що тривалість обігу монети більша, аніж банкноти, тому Нацбанку не потрібно постійно друкувати та оновлювати банкноти.
Разом із монетами номіналом 10 гривень, в обігу й надалі будуть й купюри. Наразі таких банкнот є 179,3 млн штук.
Монета номіналом 10 гривень у діаметрі охоплює 23,5 міліметри і важить 6,4 грама. Виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Монета буде більшою за решту гривневих монет, тому її можна буде легко відрізнити від монет 1, 2 та 5 гривень. На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи, а на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8117 / 1.53MB / SQL:{query_count}