Переказ коштів: нові вимоги

Нові вимоги не поширюються на операції зі сплати комунальних платежів

Із 28 квітня в Україні запровадили оновлені вимоги до переліку інформації про платника та отримувача, що повинна супроводжувати переказ коштів.
У НБУ пояснюють, що йдеться про такі дві основні вимоги: здійснити ідентифікацію та верифікацію платника та супроводити переказ коштів необхідним переліком даних щодо платника та отримувача.
Оновлені вимоги Закону не поширюються на:
сплату житлово-комунальних послуг, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів та платежів (незалежно від суми);
сплату кредиту у сумі до 30 тис. грн;
перекази для оплати товарів і послуг, що здійснені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
всі готівкові перекази в межах України у сумі до 5 тис. грн;
зняття коштів з власного рахунку.
Національний банк наголошує, що сплата комунальних послуг є низькоризиковою операцією відповідно до проведеної Національної оцінки ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Ці операції потребують мінімальної уваги і спрощених заходів ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів.
Нові вимоги запроваджені у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8690 / 1.53MB / SQL:{query_count}