Відкриття ринку землі: закон підписано

Ринок землі має запрацювати з 1 липня 2021 року

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає відкриває ринок продажу земель сільськогосподарського призначення. «Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності», – сказав глава держави.
Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.
Закон, що його підписав глава держави, дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створити прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.
Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України.
З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Заборонено також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до підписаного закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.
Крім того, що закон забезпечить повноцінну реалізацію права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення для громадян України, він сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8367 / 1.53MB / SQL:{query_count}