Україну – члена СОТ – чекає автомобільний бум-2

Із вступом у Світову організацію торгівлі (СОТ), повноправним членом якої наша держава є вже два тижні, Україні довелося знизити ввізне мито на автомобілі від 25 % до 10 %. Для потенційного покупця це означає, що "залізні коні" дешевшають і, як наслідок, стають ще доступнішими. Автомобільні імпортери в один голос заговорили про зниження ціни на 10 %. Ба більше, окремі бренди вже встигли заявити, що автомобілі модельного ряду 2007 року знижують навіть на 15 %! Якщо взяти до уваги ще й доступність кредитів, то купівля машин наче магнітом притягуватиме потенційного споживача.

ferrari.jpg 

Із вступом у Світову організацію торгівлі (СОТ), повноправним членом якої наша держава є вже два тижні, Україні довелося знизити ввізне мито на автомобілі від 25 % до 10 %. Для потенційного покупця це означає, що "залізні коні" дешевшають і, як наслідок, стають ще доступнішими. Автомобільні імпортери в один голос заговорили про зниження ціни на 10 %. Ба більше, окремі бренди вже встигли заявити, що автомобілі модельного ряду 2007 року знижують навіть на 15 %! Якщо взяти до уваги ще й доступність кредитів, то купівля машин наче магнітом притягуватиме потенційного споживача.

У рамках нового міжнародного статусу України, зросте й конкуренція на внутрішньому автомобільному ринку, відтак, у боротьбі за клієнтів вітчизняні автодилери пропонуватимуть громадянам чимало новинок на різний смак та гаманець. Експерти прогнозують також зменшення "сірих" автоімпортерів, та запевняють, що суттєвого росту ринку вживаних авто не спостерігатиметься (незважаючи на те, що знято обмеження на ввезення в Україну автомобілів, які мають понад 8 років), оскільки це буде невигідно.

 

Сьогодні найбільшим попитом серед українців користуються автомобілі середнього класу, через оптимальне поєднання ціни та якості (часто-густо навіть доходить до черг). За кількістю автомобілів представницького класу, з-поміж інших європейських країн, України вийшла у лідери.

Поки потенційний покупець із нетерпінням очікує на здешевлення омріяної машини, дилери дивуються ажіотажу навколо цієї теми. Прогнози робити не хочуть, мотивуючи це, насамперед, невизначеністю на валютному ринку держави. Тим часом, упродовж саме останніх двох тижнів на міжнародній трасі "Чоп - Київ" суттєво побільшало вантажівок, які з-за кордону везуть нові автомобілі.

У Львові ціну на автомобілі знизили кілька автосалонів, інші, як кажуть експерти, зайняли позицію "вичікування". Дилери, які наразі не знизили ціни, говорять, що автомобілі, завезені ще до вступу у СОТ за старим ввізним мито, тому вони продаватимуть їх за такою ж вартістю, за якою продавали досі. Відповідно, за меншу суму можна буде придбати машини, за які сплатять вже знижене ввізне мито.

Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобі­льних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко під час розмови із кореспондентом "Пошти" зазначив, що їх асоціація не очікує суттєвого зниження цін на нові імпортні автомобілі у зв'язку із вступом у Світову організацію торгівлі. "В Україні хліб, м'ясо та інші продукти харчування дорожчають, чому ж ціна на автомобілі має зменшуватися? Я не бачу підстав для її зниження. Хоча низка українських  автоімпортерів минулого тижня вже оголосили про зниження цін на автомобілі на 10 % у зв'язку зі вступом у СОТ", - каже О. Назаренко.

Вступивши у СОТ, сусідня Польща відкрила свої кордони для вживаних автомобілів, які, своєю чергою, з блискавичною швидкістю заполонили цю державу. Чи варто й Україні чекати на такі тенденції? "Подібне нашу державу не спіткає, адже в Україну "секонд-генд" завозити абсолютно не вигідно. Навіть, якщо мито стане нульо­вим, то існує дуже великий акциз на вживані автомобілі (залежно від об'єму двигуна). Це досить високий бар'єр. Адже при оцінці машини у тисячу доларів, нарахують такий акцизний збір, що автомобіль стане мало не золотим і невигідним", - говорить Олег Назаренко. За його словами, вступ Польщі у СОТ був пов'язаний зі вступом у Європейський Союз, відтак, вони віддали все, аби стати членом ЄС, з надією, що це відкриє доступ на нові ринки. "Польські автомобілебудівники не були такими впливовими та лобістськими. Україна ж коли вступала у СОТ, чітко розуміла, що найближчим часом вступ до Євросоюзу їй не світить, тому автовиробники пролобіювали достатньо жорсткі вимоги до ввезення на територію нашої держави вживаних автомобілів, - говорить співрозмовник. - Відповідно, буму на ввезення автомобілів "секонд-генд" не варто очікувати".

Керівник відділу продажу офіційного дилера однієї з компаній Роман Дмишко під час розмови з кореспондентом "Пошти" зазначив, що львів'яни вже й самі відвикають від вживаних авто. "Сучасний клієнт є більш поінформованою людиною, його цікавить сервісне обслуговування. Покупці керуються тим, що краще придбати новий автомобіль і бути спокійним за сервісне обслуговування, аніж мати постійний клопіт із вживаним транспортним засобом та витрачати власний дорого­цінний час", - говорить він.

 

Апетити українського споживача щороку збільшуються: у 2006 році в Україні продали 370 тисяч нових автомобілів, у 2007 році вже 542 тисячі. На поточний рік експерти прогнозують продаж 700-750 тисяч авто, а через два роки ця цифра зросте до мільйона. Зокрема, на Львівщині щороку стає на 10-15 тисяч автомобілів більше. Загалом зараз в області зареєстровано понад 300 тисяч авто, з них  - половина у Львові.

Ще донедавна львівські "сірі" дилери ввезли до нашого міста популярні машини представницького класу "Тойоту Кемрі" зі США та Китаю, позашляховика "Тойоту Прадо" - з Об'єднаних Арабських Еміратів, "Лексуси" - зі США. Але зі вступом держави у СОТ в Україну, зокрема на Львів­щині, експерти очікують зменшення кількості "сірих" дилерів. Останнім просто стане невигідно займатися таким бізнесом. "Сірі" імпортери ввозили в Україну автомобілі без сплати податку або сплачуючи його не повністю, користуючись різноманітними схемами (скажімо, розукомплектоване ввезення). Коли прибуток становить значні суми (для прикладу - ті ж 25 %), то варто не сплачувати 25 % ввізного мита. Відповідно, коли мито становить лише 10 %, то це вже не є прибутково не сплачувати податок. Зрозуміло, якщо ввозиш автомобілі без сплати податків та ввізного мита, потрібно заплатити хабарі. Але лише хабарі можуть становити понад 10 %, тому "сіре" дилерство втрачає свій сенс", - каже Олег Назаренко.

Навіть, якщо вам пощастило стати господарем залізного красеня за дешевшою ціною, згодом маєте шанс зіштовхнутися з проблемою відсутності номерних знаків на нові автомобілі у ВРЕР (колись МРЕВ). Така ситуація є не лише у Львові, а й у всіх областях Західної України, про що розповідають й самі дилери. Керівник прес-служби ДАІ ГУ МВСУ у Львівській області Світлана Добровольська повідомила "Пошту", що всі номерні знаки Львівщина централізовано отримує зі столиці. Роблять їх нині у м. Дніпропетровську (донедавна - у м. Харкові), а там не встигають їх виготовляти через реєстрацію значної кількості транспортних засобів в Україні.

Як зазначив "Пошті", начальник Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ у Львівській області Ігор Клепач, на Львівщині щоденна потреба у номерних знаках становить 200-300 одиниць, з цієї кількості  60 потрібно для нових автомобілів. Він запевнив, що з цього тижня у Львівську область почнуть завозити номерні знаки, зокрема, регіон замовив 500 оди­ниць.

До теми

Повноцінного виробництва автомобілів в Україні немає, за винятком "Таврії". Решта підприємств займається збиранням машин зарубіжних компаній. Українські автобудівники готуються до роботи у СОТ і налаштовані на подолання труднощів, пов'язаних зі змінами на внутрішньому ринку, про що наголосив президент асоціації автовиробників України "Укравтопром" Михайло Рєзник. "Галузь готується до підвищення конкурентоспроможності продукції. Українські виробники збільшуватимуть експортний потенціал, адже для цього є можливості. Тим паче, цього року буде введено додаткові потужності", - каже президент "Укравтопрому". Досі головним ринком експорту українських авто була Росія.

На запитання кореспондента "Пошти", чи подешевшають автомобілі, які виробляють в Україні, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко відповів: "Для автомобілів, які виробляють в Україні, я не бачу підстав для зниження ціни. Є інфляційні процеси, тому, якщо українські автомобілі не подорожчають, то це буде дуже добре. Адже у зв'язку з підвищенням світових цін на сировину, матеріали, енергетичні ресурси, а також інші складові, цілком логічним є той факт, що українські авто можуть подорожчати".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8946 / 1.64MB / SQL:{query_count}