Пенсійну реформу перенесли…

Через відсутність достатнього фінансування пенсійну реформу, на реалізацію якої необхідно 50 мільярдів гривень, довелося перенести на наступний рік

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, інформує офіційний сайт Мінсоцполітики.
В планах уряду, зокрема, перехід із 1 січня 2021 року до обліку страхового стажу при виході на пенсію та можливість доплати за роки, яких бракує. 
“Є умовний рубіж – 1 липня 2000 року, коли Пенсійний фонд почав збирати дані про всі страхові внески наших громадян у системі персоніфікованого обліку. Таким чином ми точно знаємо, скільки заплатила людина після цієї дати. А от скільки вона внесла до цього дня, встановити складно: люди, звичайно, беруть довідки на підприємствах, але фактично їх внески нічим не підтверджені”, – зазначив Андрій Рева. І повідомив, що з січня 2021 року планується брати до уваги лише справжній страховий стаж, який є підтвердженим у офіційній базі даних.
Передбачається, що для виходу на пенсію в 60 років у людини мають бути 20 років страхового стажу: за період з 1 липня по 31 грудня 2020 року. Якщо в людини 15-20 років страхового стажу, вона піде на пенсію в 63 роки. Якщо менше 15 років — у 65 років. Загальний стаж (з урахуванням періодів до 1 липня 2000 року) для чоловіків повинен становити 35 років, для жінок – 30 років, наголосив очільник Мінсоцполітики. Але якщо людина не матиме повного страхового стажу, його можна буде доплатити до відповідної норми. Наприклад, якщо не вистачає десять років страхового стажу, доведеться сплатити внески за 120 місяців, тобто близько 84,5 тисячі гривень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8943 / 1.53MB / SQL:{query_count}