Допомога аграріям

Наступного року господарникам, які займаються тваринництвом, вирощуванням фруктів і овочівництвом, відшкодовуватимуть податок на додану вартість

Урядовці хочуть повернути українським аграріям спеціальний режим оподаткування. Нагадаємо, що з 1998 року в Україні набув чинності новий режим оподаткування для аграрних компаній, який дозволяв акумулювати кошти, передбачені для сплати податку на додану вартість (ПДВ) на спеціальних рахунках для реалізації власних потреб. Замість цього аграрії платили фіксований сільськогосподарський податок у розмірі 0,45% загальної площі земель у своєму обробітку. На початку 2016 року цю норму скасували, адже такий крок був однією з основних вимог кредитування нашої держави Міжнародним валютним фондом, інформує Економічна правда.
Передбачається, що компенсація ПДВ відбуватиметься як пряма державна підтримка. В проекті Держбюджету-2017 для цього планують закласти 1% внутрішнього валового продукту сільського господарства, повідомив очільник Міністерства аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий. З його слів, спочатку цю норму закріплять на п’ять років, згодом її обсяг і термін дії переглянуть.
Сума прямих бюджетних дотацій на забезпечення спецрежиму становитиме 4 мільярди гривень. Передбачається, що половину цієї суми спрямують на розвиток птахівництва. Крім цього, півмільярда національної валюти виділять на компенсацію вартості сільськогосподарської техніки, 300 мільйонів гривень – на компенсацію кредитів, 700 мільйонів гривень – на створення аграрного Фонду гарантування, який дозволить малим суб’єктам господарювання брати участь в кредитних програмах.
“Тепер банки вимагають перший внесок і заставу. Ідея така: перший внесок як гарантію комерційним банкам даватиме держава. Фермер отримуватиме гроші, створюватиме актив. Коли з’являтиметься застава, банк звільнятиме гарантований платіж, який можна буде використовувати для допомоги іншому фермеру”, – пояснив Тарас Кутовий.
Зі слів генерального директора Українського клубу аграрного бізнесу Тараса Висоцького, собівартість виробленої аграрниками сировини стрімко зростає, тому визріла потреба вливання дотацій у агропромисловий комплекс, який є локомотивом української економіки. Вона виправдана, бо інший варіант вирішення цієї проблеми, а саме збільшення вартості продукції, призвів би до зменшення обсягів споживання, пише Ліга.нет.
Однак на відшкодування ПДВ можуть претендувати не всі аграрії, каже Тарас Кутовий. Мінагрополітики передбачає, що цією перевагою матимуть змогу скористатися господарники, які займаються тваринництвом, вирощуванням фруктів, ягід та овочів.
“Розподіл коштів відбуватиметься рівномірно впродовж року. Така схема дозволить великим гравцям не вичерпувати кошти, закладені на компенсації, а маленьким аграріям не залишитися після цього ні з чим. Сподіваємося, це дасть певним виробникам можливість уникнути негативних наслідків переходу від спецрежиму на загальну систему”, – зазначив Тарас Кутовий.
Однак уряд наразі не виробив чіткого механізму розподілу коштів. Невідомо також, наскільки прозорими і зрозумілими будуть критерії вибору господарств, яким призначатимуть компенсацію. Загалом на підтримку вітчизняного аграрного сектору наступного року Мінагрополітики планує виділити 5,5 мільярда гривень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8723 / 1.55MB / SQL:{query_count}