Пиво подорожчає

Пиво подорожчає майже на третину. Причина - збіль­шення цін на сировину та енергоресурси.

beer.jpgПиво подорожчає майже на третину. Причина - збіль­шення цін на сировину та енергоресурси.

За останній рік вартість солоду зросла майже на 90 %. З огляду на це витримці пивоварів й так можна позаздрити. Щоправда, ціновій лояльності виробників хмільного напою є й об'єктивні причини: потужна конкуренція у пивоварній галузі. Як розповів "Пошті" Максим Васильєв, директор з маркетингу "Першої приватної броварні", за останні три місяці ціна на пиво окремих виробників поступово зросла на 15 %, та чимало пивоварів залишали ціни на старому рівні. Наразі ж, за словами Галини Коренькової, генерального директора ЗАТ "Укр­пиво", підприємства, які виробляють пиво, таки змушені переглянути цінову політику на поточний рік. Мінімальне підвищення може становити 20 %, хоча цілком реально, що ціна зросте і на 35 %.

Пивний бізнес в Україні - прерогатива великих компаній. Найсерйозніші гравці на ринку - міжнародні компанії "САН ІнБев Україна", "Оболонь", "BBH Україна" та пивоварна група "Сармат". Невеличким пивоварням вижити за рахунок оригінальної якості стає все складніше. До того ж фахівці переконані, що вступ України в СОТ суттєво стимулював зростання імпорту пива, обсяги якого торік не перевищували 4 %. Та лише за чотири місяці 2008 року імпорт пива в нашу країну зріс більш як удвічі.

Торік, за даними "Укрпива", середня рентабельність виробництва пива в Україні становила 8 %, а показник зростання виробництва на пивних підприємствах України, порівняно з 2006 роком, становив 18 %, або 316 млн дол.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8727 / 1.53MB / SQL:{query_count}