За дешеве пиво

Представники торгівельних мереж мають намір добитися від уряду зменшення вартості ліцензій на продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Представники торгівельних мереж мають намір добитися від уряду зменшення вартості ліцензій на продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Для багатомільйонної армії вітчизняних курців та не меншого війська сим­патиків лікеро-горілчаних напоїв - це й справді одна із найприємніших новин на тлі загального зубожіння простого люду. Зазначимо більше - ініціативу торговців під­тримує і Мініс­терство економіки. Отож справа наразі за тим, аби донести свої пропозиції до прем'єра Юлії Тимошенко, зустріч із якою, подейкують, вже запланували. А відтак - за зовсім маленьким - аби вона їх підтримала.

На думку торговців власне цим крамом, нинішня вартість ліцензій занадто висока. Ритейлери, себто ті, хто безпосередньо продає у торгівельній мережі тютюн та алкоголь , сплачують 8 тис. грн за міцні напої, плюс 2 тис. грн за продаж тютюну. І все це на один касовий апарат за рік. Через певне падіння попиту і загальну економічну скруту біль­шість із них мають фінансові труднощі, тож сплачувати таку вартість ліцензій їм стало важко. Багато операторів цього ринку відмовляються від продажу таких товарів (зрештою, навіть у великих супермаркетах можна побачити, що нині касових апаратів працює менше. Тож зрозумілі черги).

Отож "алкогольно-тютюнові" підприємці схиль­ні вирішувати питання ліцензій  радикально. Згід­но з їхніми пропозиціями, дозвіл на продаж і алкоголю , і тютюну має коштувати 780 грн, а ліцензія має бути чинною не менше трьох років і стосуватися відразу всіх касових апаратів торгівельного закладу. На думку генерального директора Української торгівельної організації Ігора Кишка, держбюджет через це збитків не зазнає, оскільки суттєво зросте кількість реалізаторів спиртного та цигарок.

Хоча навряд чи всі пропозиції підтримають. Адже йдеться не про товари першої необхідності, аби занадто перейматися питаннями розширення сфери їхнього збуту. Тим паче й нинішня, хай і завищена вартість ліцензій, все одно дає держбюджету чималі доходи. Не  слід сподіватися й на те, що такий крок спричинив би падіння роздрібної ціни. Вона визначається не торгівельними кількавідсотковими накрутками, а розміром акцизного збору на цей вид товару. А оскільки надалі збільшувати акцизи уряду рекомендує вже навіть Міжнародний валютний фонд, розраховувати на це марно. Попри всі, здавалося б, економічні вигоди від розвитку внутрішнього ринку. Пити й курити наш народ навряд чи стане менше, попри фінансову кризу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8274 / 1.55MB / SQL:{query_count}