Бунт на колесах

Всеукраїнські транспортні страйки завершилися-таки на користь перевізників

Всеукраїнські транспортні страйки завершилися-таки на користь перевізників

strike.jpg 

Щоправда, більшість вимог у влади "відвоювали" дрібні приватні підприємці, які загрожували перекрити центр Києва, ніж великі транспортні  асоціації. Водночас, поступки влади здаються очевидними, зважаючи на те, що вантажний транспорт здійснює понад 80% вантажо­обігу в Україні. Загальмувати цю галузь - означає поглибити економічну кризу.

Останніми тижнями вантажоперевізники влаштовували у столиці масові страйки, які розпочалися ще з середини лютого у Львові.  Підприємці вимагали  кредитних канікул, зменшення транспортного податку та встановлення  мінімальних тарифів на перевезення вантажів. То що виконала влада із цих головних вимог, заради яких під Києвом десять днів стояло 300 фур?

За словами Сергія Чепурного, голови Асоціації перевізників Львівщини, у Кабінеті Міністрів перш за все пішли на поступки у питанні затвердження тарифів на перевезення. Підприємці наполягали на тому, щоб тарифи встановлювали залежно від класу автомобілів і від вартості пального.  Скажімо, якщо зараз мінімальна вартість доставки вантажу за 1 км становить 2,50 - 3 грн, то перевізники вимагали 6,70 грн. Причиною підвищення ціни перевізники називають нечесних операторів, які демпінгують на українському ринку вантажоперевезення.

Ще однією своє перемогою бізнесмени називають задоволення вимоги зменшити мінімальну облікову ставку НБУ, яка не змінювалася впродовж останніх двох років. Відтак нововведення дасть можливість банкам зменшити ставку кредитів. Однак  стосовно позик, то перевізники залишилися невдоволеними, адже найголовнішу їхню вимогу - відтермінувати сплату кредитів - влада досі не виконала. Підприємці переводять стрілки відповідальності на Національний банк. Як розповів "Пошті" Сергій Чепурний, у понеділок відбулися перемовини з керівництвом НБУ, яке пообіцяло до кінця цього тижня таки вирішити питання відтермінування сплати виданих раніше позик. Один з варіантів, який пропонує Нацбанк для зменшення кредитного тиску на період кризи, - розділити відповідальність між підприємцями, комерційними банками, які видавали позики, і безпосередньо  Національним банком.

Ще однією з вимог, яку пообіцяли виконати у Міністерстві транспорту - посилення відповідальності за каботаж міжнародними автоперевізниками. Урядовці вже переглянули розмір штрафів за порушення законів під час перевезення територією України вантажів іноземними перевізниками. "Це один з кроків, який дасть змогу захистити внутрішній ринок українських перевізників", - запевнив "Пошту" Сергій Чепурний. Перевізникам також полегшили життя, скасувавши ліцензійну картку для внутрішніх перевезень. У Мінтрансі запровадили єдиний перелік дозвільних документів, які необхідно мати вантажоперевізникам при виїзді в рейс. Відтепер у кожного перевізника буде мінімальний пакет, тож ніхто не матиме права вимагати додаткові документи.

Водночас великі перевізники своїми страйками так нічого і не добилися, хоча транспортники протестували в Києві майже одночасно, проте з різними вимогами. Учасники Всеукраїнської асоцiацiї автомо­бiль­них перевiзникiв вимагали встановлення вільних тарифів на місцеві перевезення, спрощення процедури отримання ліцензій. Страйкарі також наполягали на впровадженні нульової митної ставки для автобусів, забороні використання на міжмісь­ких перевезеннях автобусів, переобладнаних з вантажівок. А ще - зміни складу конкурсних комітетів, які видають ліцензії на перевезення загального користування. Утім урядовці тільки пообіцяли задовольнити одну єдину вимогу перевізників - внести до Верховної Ради проект закону, який дозволить зменшити кількість документів, які потрібні для роботи водієві.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8265 / 1.56MB / SQL:{query_count}