Не ЖЕКом єдиним

Верховна Рада підштовхує українців створювати ОСББ

фото: shv.lviv.ua
Депутати проголосували за законопроект, що руйнує монополію ЖЕКів і дозволяє мешканцям багатоквартирних будинків самим визначати, хто доглядатиме за будинком.
Проект закону “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” у другому читанні підтримали 250 депутатів за мінімально необхідних 256. Цей документ доповнює Цивільний кодекс поняттям “багатоквартирний будинок” – житловий дім, в якомy є три або більше квартир. 
Власники квартир у таких будинках вважатимуться співвласниками будинку (його приміщень, технічних мереж та устаткування), а також землі, на якій він розташований. До того ж земельна ділянка передається у власність мешканцям будинку безкоштовно в порядку, встановленому Кабміном.
Цей же документ передбачає запровадження інституту управителя багатоквартирного будинку, який на підставі договору зі співвласниками будинку утримуватиме та ремонтуватиме будівлю та прибудинкові території, що належать мешканцям. Рішення щодо управління будинком прийматимуться на зборах співвласників, при цьому вага голосу окремої особи залежатиме від площі його житла. Рішення вважатиметься прийнятим, якщо його підтримають власники квартир, які сукупно матимуть не менше 75% площі будинку. Збори скликатимуть за ініціативи управителя або не менше двох співвласників будинку.
Цікаво також, що цей закон дає право мешканцям будинку отримувати інформацію про своїх сусідів та площу їхніх квартир (хоч у самому документі не уточнено, про яку саме інформацію йдеться). Якщо Президент не ветує проект закону, то вже цього літа нас чекатиме “комунальна революція” – документ набуває чинності з першого липня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8022 / 1.53MB / SQL:{query_count}