Чи варто боятися нашому бізнесу “донецьких”?

Львівські підприємці остерігаються, аби ділки зі сходу України не “віджали” їхній бізнес і не принесли сюди “свої” правили гри

Вартість дорогої львівської землі та недешевої оренди приміщень та офісів завше є вкрай болючим питанням для людей бізнесу. 
Неодноразово підприємці виступали проти підвищення нормативно-грошової оцінки землі, яку раз на п’ять років для міста Лева проводять у столичному Інституті землеустрою. А скоро їх чекає і новий “сюрприз” – знову можлива нова вартість бажаної земельки! 
Ба більше, львівські підприємці і так неспокійні. Чому? Бо Львовом активно цікавляться бізнесмени з гарячого сходу України, які мають гроші і готові “боротися” за місце під сонцем і в нашому місті. Ще б пак, на всіх місця у столиці вже бракує. То як тут, у Львові, спокійно спатимеш?!

Нова ціна землі

Те, що у Києві вже взялися за розробку нової нормативно-грошової оцінки землі для Львова, у Львівській міськраді не приховують. Начальник управління земельних ресурсів міськради Сергій Коровайник зазначив “Пошті”, нова ціна за оренду землі буде діяти з наступного року і “всі підприємці зобов’язані її сплачувати”. 
“Зараз у місті базова ціна землі – 470 гривень за квадратний метр. Але є відповідний коефіцієнт, за яким вираховується вартість землі для кожного району міста окремо. У центрі земля дорожча, на окраїнах – дешевша”, – розповів “Пошті” Сергій Коровайник.
Посадовець певен: нова нормативно-грошова оцінка землі для Львова буде справедливою. “Поки важко говорити, якою буде нова ціна за землю, але, думаю, її переглянуть у бік зменшення. Хоча, остаточно нічого сказати не можу”, – каже Сергій Коровайник. Єдине, в чому запевнив, що до підприємців прислухатимуться і шукатимуть компроміс, але як саме не уточнив.
Проте деякі підприємці, не дочекавшись нових цін за оренду землі, вже згортають свою діяльність, адже через низьку купівельну спроможність людей прибутків у бізнесменів поменшало, а висока плата за оренду і податки зробили деякий бізнес невигідним чи навіть збитковим.
«Головне, щоб “донецькі” не насаджували Львову “свої” правила бізнесу. Ми нічого проти них не маємо, нехай приїжджають і працюють, але виключно за правилами і згідно закону!
Голова комітету підприємців Львівщини Роман Зафійовський каже “Пошті”, що останнім часом львівський бізнес переживає важкі часи, і вже не вірить, що нова нормативно-грошова оцінка землі буде нижчою від попередньої. Крім того, до Львова приїхало багато підприємців зі сходу, які мають гроші і “готові домовлятися з міською радою”.
“Найбільшою проблемою для львівських підприємців є те, що земля в місті дуже дорога, а нову оцінку хочуть зробити утаємниченою від людей бізнесу. Тобто, знову приховують її розрахунок. До нас відносяться з неповагою, адже ми подавали запит на ім’я міського голови, в якому питали, коли Комітет підприємців Львівщини запросять до обговорення щодо визначення нової нормативно-грошової оцінки землі. Але від мерії ми отримали хіба відписку...”, – розповідає “Пошті” Роман Зафійовський. 
З його слів, найбільша проблема зараз те, що розраховуючи нову оцінку землі до уваги не беруть економічну ситуацію в Україні, інфляційні процеси і рівень доходів громадян. 
“У попередній оцінці були враховані кредити, які міська рада брала на реконструкцію водопостачання, будівництво доріг і стадіону. Всі ці суми були включені в новий розрахунок вартості землі у Львові. І тому ми на другому місці після Києва. Зрозуміло, чому бізнес втікає з міста і йде працювати до Пустомит чи інших міст. Там він може розвиватися. Адже ціна землі у Львові штучно завищена і дорожча ніж в Донецьку чи інших регіонах України! Для наших підприємців вона непосильна, тому скоро їх замінять люди з Донецька і Луганська. Вони мають гроші і шукають, куди їх вкласти, а міська влада їх тільки в цьому підтримає”, – акцентує Роман Зафійовський.
Львівський ресторатор Марк Зархін теж вважає, що скоро на львівських підприємців можуть чекати досить неочікувані сюрпризи, особливо це стосується бізнесу, який тільки почав розвиватися, або ще не встиг укріпитися на ринку.
“Головне, аби бізнес, який прийде працювати до Львова, незалежно донецький він чи західний, не був пов’язаний із адміністративним ресурсом. А в нашій країні – це звичний сценарій. Хто має гроші, той замовляє музику”, – сказав “Пошті” Марк Зархін. 

“Підприємці зі сходу не можуть насаджувати Львову “свої” способи ведення бізнесу”

Не лише місцеві підприємці, але й чиновники визнають те, що люди зі Східної України цікавляться Львовом, але наскільки чисті їхні наміри, оцінювати поки не беруться. 
Депутат, голова бюджетної комісії Львівської міськради Яромир Самагальський каже, що дзеркально чистого бізнесу в місті не так вже і багато. 
“Кожен бізнес у Львові треба розглядати окремо і абсолютно очевидно, що в місті йде боротьба за привабливі місця для його ведення. Проте я не чув, щоб у когось, як то кажуть, незаконно забрали чи “віджали” бізнес. Хоча такий варіант можливий, але важкий для реалізації… 
Чому? Бо для цього можуть  задіяти чиновника, прокуратуру і суд. Звісно, зробити це важко, особливо, якщо в підприємця чинний договір оренди. Спроби “віджати” бізнес можливі і навіть у Львові, особливо якщо на ринку побільшає “донецьких”, – припускає Яромир Самагальський.
Спроби “віджати” бізнес можливі, особливо якщо на ринку побільшає “донецьких”
Найбільше депутат побоюється, щоб підприємці зі сходу не перенесли до Львова спосіб ведення бізнесу “по-донецьки”, який ґрунтувався на лобістських і корупційних схемах. 
“А це цілком можливо! Тому, аби не допустити беззаконня, це питання мають контролювати журналісти і громадськість. Йдеться виключно про дотримання закону! Якщо незаконні факти ведення бізнесу будуть зафіксовані, їх треба негайно викривати і присікати в корені. Головне, щоб “донецькі” не насаджували Львову “свої” правила бізнесу. Ми нічого проти них не маємо, нехай приїжджають і працюють, але виключно за правилами і згідно закону”, – резюмує Яромир Самагальський.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7956 / 1.59MB / SQL:{query_count}