Україна не купуватиме вугілля у бойовиків

Україна готова закуповувати для своїх потреб вугілля виключно у державних підприємств, які працюють у східних регіонах України, але не фінансувати ці закупівлі, співпрацюючи з бойовиками

фото: zn.ua
Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан, інформує “Українська правда”.
“У нас там (на територіях, підконтрольних бойовикам) є державні підприємства, ...ми можемо у них купувати. Наприклад, наші енергогенеруючі компанії, приватні компанії можуть купувати вугілля у держпідприємств”, – сказав Продан. – Звичайно ж, за умови, що буде можливість це вугілля поставити в Україну і бандити, по суті, не блокуватимуть транспортну інфраструктуру. Ми не ведемо жодних переговорів з жодними так званими республіками”. 
Натомість раніше у міністерстві говорили про поставки вугілля із Південно-Африканської Республіки на умовах конфіденційності щодо ціни товару. Про це свідчить звіт про укладання договору, опублікований у “Віснику державних закупівель”, пишуть “Наші гроші”.
Як пише видання, замовлено до 1 млн метричних тонн вугілля. Договір підписано 19 серпня цього року. Постачальником стала лондонська компанія “Steel Mont Trading Ltd”. У звіті сказано, що ціна договору і ціна за одиницю товару є конфіденційною інформацією відповідно до умов договору. Марки вугілля також не оприлюднені. Контракт діятиме до 28 лютого 2015 року.
Раніше у міністерстві говорили про поставки вугілля із Південно-Африканської Республіки на умовах конфіденційності щодо ціни товару
Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан повідомляв, що вартість вугілля, імпортованого з ПАР для потреб державної компанії “Центренерго”, становить 91 долар за тонну в українському порту. Всього планується придбати 1 млн тонн африканського вугілля.
У свою чергу голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець висловив припущення, що ціна африканського вугілля може бути завищена на 20 доларів через його низьку теплотворність.
Після цього Юрій Продан заявив, що ціна становить вже 86 доларів без урахування доставки та розвантаження. При цьому міністр наголосив, що вартість вугілля не є фіксованою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7566 / 1.54MB / SQL:{query_count}