Чи скорочуватимуть персонал?

Більшість роботодавців України не поспішає робити прогнози, але все ж сподівається на стабільність у своїх галузях, планує зберегти зарплатні співробітникам на попередньому рівні і не планує масових скорочень персоналу

Такими є дані опитування, проведеного кадровим порталом hh.ua. Втім багато експертів говорить про скорочення в більшості сфер бізнесу. Майже третину роботодавці уже звільнили.
Серед компаній, які планують скорочувати персонал, тільки половина зможе зробити це “лайт”-методами – заплановані вибіркові скорочення або скорочення не більше ніж на 10%. Решті компаній доведеться скоротити чисельність на 20% і більше. Першими під скорочення потраплять найменш ефективні працівники (43% опитаних будуть скорочувати саме за таким критерієм), адміністративний персонал і спеціалісти з продажу.

Щомісячні тіньові зарплати працівникам становлять понад 20 мільярдів гривень, що забезпечує функціонування чорного ринку готівки. 
Про це зазначає голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус, інформує Укрінформ. “Сьогодні 70-80 відсотків бізнесу або доплачує, або повністю виплачує працівникам зарплату в конвертах. За нашими підрахунками, щомісячні тіньові доплати становлять від 20 до 50 мільярдів гривень. Це породжує чорний ринок готівки”, – зазначає він. 
Ігор Білоус каже, що у Євросоюзі зарплата в середньому оподатковується за сумарною ставкою 36,1%, а в Україні – понад 50%. Це, на думку голови ДФС, створює передумови для дії корупційних чинників в Україні. 
Проте більше третини опитаних роботодавців (38%) із тих, хто планує розширювати штат, сказали, що такі спеціалісти будуть найбільш затребувані в їхніх компаніях. Стільки ж роботодавців шукатимуть IT-спеціалістів. Ще 18% роботодавців будуть зацікавлені в робітниках різних спеціальностей, і стільки ж планують закривати вакансії відповідно до їх появи.
Про те, що в їхній галузі можливе принаймні якесь покращення, каже не більше 15% опитаних
Незважаючи на труднощі, майже всі українські роботодавці налаштовані досить оптимістично. Так, значне погіршення на ринку прогнозують тільки 8% респондентів, ще 16% кажуть, що погіршення будуть, але зникнуть тільки слабкі гравці ринку.
Чверть опитаних вірить у те, що ситуація буде стабільною, а третина роботодавців просто уникає якихось прогнозів. Про те, що в їхній галузі можливе принаймні якесь покращення, каже не більше 15% опитаних. 
Схожі прогнози роботодавці дають і щодо рівня зарплат. Більше половини (68%) упевнені, що зарплати лишаться на попередньому рівні, 15% компаній скоротять зарплату, 17% навпаки планують підвищення. В опитуванні брали участь 805 компаній-роботодавців із різних регіонів України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7789 / 1.55MB / SQL:{query_count}