Трамваєм на Сихів... через два роки

У Львові прокладатимуть колію для трамвая на Сихів. Інженери кажуть: якщо до проекту й далі вноситимуть зміни, то роботи можуть тривати довго

фото: alex-shutyuk.livejournal.com
У Львові нарешті розпочнуть прокладати колію для трамвая на Сихів. Від початку цього тижня на місці будівництва працюють геодезисти, а сьогодні на вулиці Угорській, біля заводу “Полярон”, має з’явитися будівельна техніка, а  робітники облаштовуватимуть будівельні майданчики. 
“Підрядник прийняв рішення розпочинати роботи з проспекту Червоної Калини, нижче ринку “Санта-Барбара”, тобто там, де є вільні земельні ділянки. Також заплановано замінити каналізаційний колектор на вулиці Угорській. Дорожні роботи на проспекті Червоної Калини не призведуть до змін у русі транспорту”, – інформує прес-служба міськради. 
Як писала “Пошта”, тендер на проведення робіт виграла компанія “Онур”. Згідно з проектом будівництва, трамвайну колію на Сихів прокладуть вулицею Стуса вздовж проспекту Червоної Калини до “Санта-Барбари”. Фінансуватиметься проект із трьох джерел: кредит ЄБРР – 6 млн євро, грант німецького уряду – 5 млн євро, 6,2 млн євро – з міського бюджету. 

Два етапи будівництва

Проект “Трамвай на Сихів” складається з двох частин. 
“Початок першої частини – на кільці розвороту вулиць Свєнціцького і Стуса. Новий трамвай теж тут повертатиме, а закінчуватиметься перед сихівським шляхопроводом біля заводу “Полярон”, – пояснює “Пошті” інженер з інженерних мереж компанії “Онур” Віктор Онищук. –  Але коли ми будуватимемо тут колію, то її потрібно буде повністю перекласти, по-новому облаштувати дощову каналізацію, контактну мережу, тротуари й інше. Тобто вулиця матиме зовсім інший вигляд. Згідно з новим планом, тут потрібно виконувати повний комплекс робіт. 
Але ремонтувати її розпочнуть ще не скоро, адже доведеться повністю перекрити рух у районі 2 кілометрів цих вулиць. 
“Друга частина трамвайної колії – від сихівського мосту до ринку “Санта-Барбара” вулицею Вернадського. Ми починаємо будувати колію з кінця, тобто від ринку, його наразі не чіпатимемо, адже міська рада так і не домовилась із підприємцями, які працюють на цьому “стихійному” ринку. Не побоюся слова “стихійний”, адже вигляд у цієї торгової точки далеко не найкращий”, – каже Віктор Онищук. 

Ринок перешкоджає трамваю

Підрядники кажуть: те, що ринок стоїть посередині трамвайного маршруту, заважає будівництву. “Ринок, як і двоповерховий офісний центр на вулиці Навроцького, проблемна точка, адже через початок робіт їх знести. Щоправда, у мерії обіцяють перенести ринок на інше місце. Поки влада і підприємці не дійдуть згоди, роботи починаємо за 200 метрів від “Санта-Барбари” і далі рухатимемося в напрямку центру”, – пояснює Віктор Онищук.
Підрядники кажуть, що копати готові вже, але поки компанії “Онур” (вона виграла тендер на проведення робіт – “Пошта”) не передали ділянки, розпочинати роботи вони не мають права. “Чекаємо, коли нам дадуть дозвіл на початок робіт. Йдеться про ділянку від ринку до сихівського шляхопроводу – вулиці Угорську і проспект Червоної Калини. Там трамвайна лінія проходитиме посередині, на виділеній смузі. Зараз там “зелена зона”. 

Нова технологія

У мерії неодноразово казали, що трамвайна колія буде безшумною. Проте чи так воно дійсно буде – не знає ніхто. 
“Такого ще не будували у Львові, і ми вперше випробуємо цю технологію та конструктиви в цьому проекті. Прокладемо класичні рейки за новою технологією, тобто на плити з пружинним кріпленням. До зими маємо побудувати 3 кілометри 150 метрів колії: від заводу “Полярон” до ринку “Санта-Барбара”, – розповів Віктор Онищук.

Прокладення колії на рух транспорту не вплине

Представники компанії “Онур” запевняють: працюватимуть так, аби не створювати додаткових проблем водіям. 
“Перекрити рух на початку проведення робіт не плануємо, бо в цьому немає необхідності. Зараз ми будемо вибирати “корито” (знімати верхній шар ґрунту для того, аби влаштувати дорожній “одяг”: геотекстиль, пісок, щебінь, трамвайні плити і  рейки). Колія у цьому місці проходитиме дуже гарно: по середині, між двома смугами руху. Звісно, в процесі роботи деякі ділянки дороги будемо перекривати, але так, щоб створити мінімальні незручності жителям Сихова”, – запевняє Віктор Онищук.
Дорогу перекриватимуть тоді, коли потрібно буде замінити інженерні мережі чи водопровід, кажуть інженери. Адже частина мереж запроектована через вулицю, тому їх треба перекопувати, відповідно на певний час вулиця буде закрита: доба-дві для переключення чи облаштування футлярів. Також облаш­товуватимуть і зовнішнє освітлення. 
“Сьогодні ви зможете побачити на вулиці будівельну техніку, вчора наші робітники почали зрізувати турнікети. По обстеженні ді­лянки ми виявили, що частину інженерних мереж, зокрема колектор великого діаметра на вулиці Захарченка, потрібно замінити. Це дуже складна робота, але не замі­нивши колектор, будівництво колії ми починати не можемо. Проблемою є те, що до проекту будівництва постійно вносяться зміни. До прикладу, недавно додали 800 метрів глибокого колектора, якого немає в проекті”, – каже інженер. 
Зі слів Віктора Онищука, завдань багато, зокрема, до зими повністю відкрити рух, тобто завершити роботи. “Але зведення одного етапу триває щонайменше вісім місяців. Тобто реально трамвай може поїхати через два роки. Це в кращому випадку”, – каже він.

Чому на Сихів має поїхати трамвай, а не тролейбус?
– У нас є грант від німецького уряду – 5 млн євро – на будівництво саме трамвайної колії. Не під щось інше. Звісно, можна було б прокладати тролейбусну лінію з центру на Сихів, але це означало б відмову від гранту, і довелося б виконувати роботи за кошти міста. В будь-якому разі, треба будувати тягову підстанцію, а це – 30 млн грн. Сума гранту, 5 млн євро, це зараз близько 80 млн грн, а такі гроші сьогодні на дорозі не валяються... Крім того, розроблено техніко-економічне обгрунтування цього проекту, під яке ЄБРР надає вигідний кредит.
– Не варто забувати, що трамвай на Сихів – це частина генерального плану Львова. Напевно, недаремно запропонували саме трамвайне сполучення люди, які з’їли на цьому зуби і мають більше одної вищої освіти (які й розробляли Генплан). В багатьох містах-мільйонниках є метро, але, враховуючи специфіку Львова – геологію, підземні води тощо, місто прийняло рішення розбудовувати трамвайну мережу.
– Трамвай – це екологічний транспорт, який сполучить найбільший житловий масив міста з центром. Крім того, це вигідний та економічно обґрунтований проект: населення Сихова 150 тис. людей, тобто буде постійний пасажиропотік.
– Якщо порівнювати з автобусом та тролейбусом, трамвай швидший і зручніший вид транспорту. З Сихова трамвай буде курсувати виділеною смугою. Крім того, він може вмістити більше пасажирів, ніж той самий тролейбус.
– Тролейбус – це зовсім інше навантаження на проїжджу частину. Дорога на проспекті Червоної калини, наприклад, не розрахована на збільшення потоку такого транспорту. Дорога потребує капітального ремонту та зміцнення основи, так кажуть фахівці.
Інформація з сайту Tvoemisto.tv.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7929 / 1.6MB / SQL:{query_count}