Ціна держави

Експерти підрахували: щороку українці витрачають понад 30 тисяч гривень на утримання країни. Найбільше бюджетних коштів отримують пенсіонери

фото: economics.lb.ua
В Україні витрати громадян на утримання держави є надзвичайно високими. Минулого року вони становили 46,2% від ВВП. А це один із найвищих показників державних витрат у світі по відношенню до економічної спроможності. Аналітики “Case-Україна” кажуть: такі витрати можуть дозволити собі лише економічно розвинені країни. 
Експерти підрахували: якщо людина працює офіційно, а її місячна зарплата становить близько 2700 грн, то минулого року утримання держави коштувало їй – 30 908 грн. Цього року основні податкові витрати українця не змінились – єдиний соціальний внесок, податок на додану вартість і податок на доходи фізичних осіб, які в сумі сягають понад 90% податкових витрат. Саме ці податки традиційно становлять левову частку зведеного бюджету та Пенсійного фонду.
Експерти кажуть: якщо порівняти з 2012-м, роком, вартість держави для людини, яка працює, збільшилася на 2110 грн, або на 7,3%. “Таке зростання податкових витрат можна вважати незначним, проте це виглядає дуже суперечливо на тлі скорочення загальних доходів бюджету – до 442,7 млрд грн і дуже помірного зростання витрат – до 505,8 млрд грн упродовж минулого року”, – інформує “Case-Україна”.
Якщо порівняти з 2012-м, роком, вартість держави для людини, яка працює, збільшилася на 2110 грн
Традиційно найбільш витратним пунктом для українського платника податків стало утримання пенсіонерів. Минулого року літні люди коштували кожному платникові приблизно 18 400 грн. Проте майже без змін залишилась частина витрат на освіту –  3 149 грн на одного платника, охорону здоров’я – 1 837 грн, і соціальний захист – 1 725 грн.
Зате значні зміни відбулися у витратах на комунальне господарство, обслуговування боргу та субсидії шахтарям. Зокрема, відсотки за боргами і видатки на шахтарів стрімко зросли і коштували кожному платникові 990 грн і 448 грн відповідно. Водночас витрати на комунальну сферу скоротилися на 60%, до 230 грн, тоді як рік тому вони становили 576 грн. При цьому аналітики констатували, що до кінця 2014-го державний борг кожного працездатного українця досягне 39 тис. 404 грн і, отже, перевищить його річний дохід.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7814 / 1.54MB / SQL:{query_count}