А ви теж змінили думку?

В Україні побільшало прихильників Обами і НАТО, а імідж Путіна летить униз

За останні півроку в українців кардинально змінилося ставлення до ключових особистостей світової політики: президента США Барака Обами і господаря Кремля Володимира Путіна. 
Про це свідчать дані дослідження, проведеного Центром Разумкова на замовлення Майдану закордонних справ. Так, минулої осені, різниця між кількістю тих, кому подобається Обама, і тих, кому ні, була не на користь Обами (–3,9%). У Путіна показник був кращий – кількість його прихильників і противників майже однакова (–1%). Але у 2014-му картина різко змінюється. Популярність Обами стрімко росте (до + 23,5%). Ще більш стрімко, але вниз летить імідж Путіна – проти нього абсолютна більшість опитаних (–57,3%).
Так само революційно змінилося ставлення до трьох знакових світових інституцій – Євросоюзу, Митного союзу і НАТО. У 2013-му Євросоюз мав хороші показники. Кількість його прибічників була вищою за кількість противників (+14,6%). До Митного союзу українці ставилися обережно. Різниця між „за” і „проти” була на користь останнього (–3,2%). А от ставлення до НАТО було у мінусі (–40%).
Однак у 2014-му прихильність до Євросоюзу просто злітає. Його симпатиків стає на третину більше (до +33,4%). Ставлення до проросійського Митного союзу катастрофічно обвалюється: абсолютна більшість опитаних висловилася проти (–30,5%). А от ставлення до НАТО переходить у „плюс”. Тепер прихильників Альянсу в Україні більше, аніж противників (+2,2%).
До слова, крім того, що соціологи запитали, що сталося в Криму на початку весни і за що воювала Росія? Варіантів відповіді запропонували три: захищала російскомовних, прагнула стабілізації в Україні або це була агресія проти України. Результат не викликає сумнівів. 
Більше 74% опитаних вважають, що Кримська кампанія – це агресія Росії. Понад 84% опитаних категорично не вірять, що Москва хотіла миру. Проблемами для російської мови тут і не пахне. Згідно з опитуванням, Росію не люблять у Європі і Північній Америці, але люблять в Азії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8858 / 1.53MB / SQL:{query_count}