Глава уряду доручив урегулювати ціни на ліки

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив МОЗу та Мінекономіки негайно проконтролювати й урегулювати процес ціноутворення на лікарські засоби

Про це він зазначив  під час засідання Кабінету Міністрів, інформує ТВі. Так, за словами очільника уряду, навіть зважаючи на ріст курсу валют, ціни на медпрепарати надто завищено.
“Валютний курс за останні два місяці змінився на 20%, тоді як ціни на ліки зросли значніше, подекуди на 60%. Звертаюся до всіх, хто реалізує медичні вироби і лікарські засоби: щоб не було “кому – війна, а кому – мати рідна”. Якщо курс зріс на 20%, то це означає 20%, а не 120%”, – наголосив Яценюк.
“Закон, що його запропонував Кабінет Міністрів, про зниження ПДВ з 20% на 7% і про встановлення для всіх єдиної ставки ПДВ парламент прийняв. Невідкладно розмитнити всі лікарські засоби, які перебувають на митниці, – це перше завдання”, – додав прем’єр.
Також він зазначив, що Міністерство охорони здоров’я оголосило тендери на загальну суму 2,2 млрд грн на закупівлю лікарських засобів та медичних препаратів. “Особлива увага громадськості, Міністерства охорони здоров’я і Міністерства внутрішніх справ до зазначених тендерів. Торік із суми 2,2 млрд грн усього п’ять компаній отримали майже 80% цієї суми. Тому я вимагаю, щоб цього року були проведені прозорі тендери, конкуренція, мета якої полягає тільки в одному: найнижча ціна на медичні препарати”, – заявив Яценюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8273 / 1.52MB / SQL:{query_count}