Коли поїде трамвай на Сихів?

Прокладання трамвайної колії за гроші ЄБРР розпочнуть уже за місяць

фото: архів (Андрій Польовий)
Вже наприкінці цього року львів’яни зможуть поїхати на Сихів давно обіцяним трамваєм. Учора, 16 квітня, ЛКП „Львівавтодор”, Львівська міськрада, Федеративне міністерство навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини та Європейський банк реконструкції і розвитку підписали договір. 
Згідно цього документа Львів отримає від німецького уряду грант у розмірі п’ять мільйонів євро для продовження прокладання трамвайної колії на Сихів.

Німецьке міністерство допомагає Львову більше, ніж українське

Загалом прокладання трамвайної колії на Сихів обійдеться в 11 млн євро. Адже, крім грантових коштів, Львів отримав у грудні минулого року кредит від ЄБРР у розмірі 6 млн євро, який потрібно повернути впродовж семи років дванадцятьма рівними частинами. У 2015-му повертати не потрібно нічого, бо цей рік для нашого міста є пільговим. Прокладатиме колію турецька компанія “Онур”, якій вже надано проектні пропозиції.
“Наприкінці квітня плануємо підписати угоду з “Онуром”, – каже директор ЛКП “Львівавтодор” Олег Береза. „Німецьке міністерство навколишнього середовища дуже допомагає Львову – більше, аніж українське”, – дорікнув мер.
У свою чергу представник міністерства навколишнього середовища Німеччини висловив сподівання на успішну реалізацію проекту у Львові. Він розповів про наміри співпраці з іншими українськими містами – Донецьком та Одесою. Окрім того, зі слів Андрія Садового, цьогоріч з бюджету Львова передбачено кошти на закупівлю нових трамваїв.

Зносити нічого не будуть!

Відомо, що для прокладання трамвайної колії під знесення мали потрапити два житлові будинки і один офісний центр. Оскільки домовитись із людьми не вдалося, тепер колію будуватимуть в обхід.
„Трамвайну колію будуватимуть в обхід будівель на вул. Навроцького, 1а, Стуса, 49 та Стуса, 51, які місто планувало викупити для суспільних потреб, – розповів Олег Береза. – Згідно проекту будівництва, трамвайну колію на Сихів прокладуть по вул. Стуса вздовж проспекту Червоної Калини, аж до Санта-Барбари”.

Більше коштів на українські проекти

Представник ЄБРР Жан-Патрік Марке зауважив, що за останні п’ять років банк підписав із Львовом угоди щодо чотирьох проектів, які успішно реалізовуються. “Ми сподіваємося покращити партнерство у наступні декілька років. Ці проекти дуже важливі для поліпшення екологічної ситуації та енергоефективності у місті”, – зазначив він. До слова, ЄБРР готовий збільшити фінансування енергетичних та інфраструктурних проектів України. Про це йшлося на зустрічі української делегації з керівництвом банку, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.
Під час зустрічі учасники обговорили поточне співробітництво і домовилися про розгляд портфеля ЄБРР в Україні в частині розширення інвестиційних проектів. Зокрема, сторони домовилися про прискорення реалізації проектів із високим ступенем готовності, зокрема муніципальних проектів і проектів у енергетичній галузі.
Обговорювалися проекти будівництва метрополітену в Дніпропетровську, Харкові на загальну суму близько 600 млн євро, модернізація інфраструктури теплопостачання у Донецькій області на суму 20 млн євро і реалізація зведеної програми підвищення безпеки АЕС України на суму 600 млн євро.
Відтак з керівництвом ЄБРР укладено договір про надання технічної допомоги фінансовому і банківському секторах економіки України, а також державних реформ з поліпшення бізнес-клімату в країні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7882 / 1.55MB / SQL:{query_count}