Пілотний проект, який навчить економити

ЄБРР дає Львову 20 мільйонів євро кредиту на реконструкцію системи теплопостачання

З квітня 2014-го до березня 2018-го триватиме пілотний проект енергоефективної реконструкції мікрорайону Сихів у Львові. Реалізувати такий проект запропонувало Німецьке Федеральне міністерство охорони довкілля. Про це йшлося на круглому столі у Львівській міськраді за участі представників міськ­ради, представників GIZ і Міністерства навколишнього середовища, охорони природи та безпеки Німеччини.
ЄБРР надає Львову кредит у розмірі 20 млн євро на модернізацію та перебудову наявної системи централізованого теплопостачання ЛКП “Львівтеплоенерго”. В рамках цієї модернізації буде реалізовано проект на Сихові. Мета проекту полягає в тому, щоб підтвердити переваги інтегральної санації системи теплопостачання вздовж усього ланцюга теплопостачання на прикладі одного модельного житлового кварталу Львова.
“Наша мета полягає у тому, щоб зробити Львів маяком на шляху енергозбереження. Ми бачимо не лише велике  зацікавлення нашими проектами, але й реальну роботу. Для нас важливо, щоб Львів показав приклад діяльності іншим містам. Це пілотний проект, який розвантажить мешканців і навчить їх економно поводитися з енергією. Проте, з іншого боку, він також повинен пояснити їм, що з погляду на умови МВФ, вони змушені будуть платити дещо більшу ціну за цю послугу”, – зазначив представник Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки (Німеччина) Юрґен Кайнгорст.
Проект має і політичне значення, адже скорочення споживання газу веде до скорочення його імпорту, а отже – і до зменшення залежності, врівноваження зовнішньоторговельного балансу і підвищення конкурентоздатності України
Він наголосив, що проект має і політичне значення, адже скорочення споживання газу веде до скорочення його імпорту, а отже – і до зменшення залежності, врівноваження зовнішньоторговельного балансу і підвищення конкурентоздатності України. Як пояснили німецькі партнери, надзвичайно важливим є цей проект й у все­українському масштабі, адже для дотації буде виділено 10 млрд євро, а це 8% від ВНП (валового внутрішнього продукту) України.
“Для прикладу, зараз ми в Німеччині відмовляємось від атомної енергії і переходимо на проект відновлюваної енергії. За ці заходи переходу платимо 0,8% нашого ВНП, тобто це вже створює певні проблеми для нашого уряду. Очевидно, що в умовах тієї політики енергозбереження, яка існує зараз, Україна не виживе. Зміни можливі, проте процес складний і може тривати від 10 до 20 років”, – додав Юрґен Кайнгорст.
Нагадаємо, угода про виділення кредиту на суму 20 млн євро на модернізацію систем теплопостачання від Європейського банку реконструкції і розвитку була підписана у червні 2013-го.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7962 / 1.54MB / SQL:{query_count}