Іномарки знову подорожчають

Утилізаційний збір: урядовці та вітчизняні автовиробники схвально оцінюють прийняті законопроекти, а імпортери виступають проти новацій

фото: rada2012.net.ua
Із осені українців чекає чергове “покращення” від теперішньої влади, яка всіх і все обкладає податками. Цього разу “під приціл” потрапили автомобілі! Авторинок, який нещодавно пережив запровадження спецмит на іномарки, мусить готуватися платити податок на утилізацію легкових автомобілів у розмірі від 4,7 тис. до 192,6 тис. грн. 
Перед канікулами парламентарі прийняли законопроекти №0936 “Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів” та №0975 “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих із експлуатації транспортних засобів”. Але Президент наразі їх не підписав. Проте якщо це станеться, то добряче вдарить по кишені громадян, адже утилізаційний збір стягуватимуть з усіх видів автотранспорту! 
Урядовці та вітчизняні автовиробники схвально оцінюють документи. Мовляв, це “стимулюватиме розвиток вітчизняного автопрому”. Натомість  імпортери традиційно виступають проти нововведень. Зокрема, директор однієї з автокомпаній вважає, що запровадження такого збору матиме негативні наслідки для авторинку – ціни на автомобілі підвищаться, а сам ринок очікує незначне зниження обсягів продажу.

Суть законопроектів 

Згідно з прийнятим депутатами законом, суму утилізаційного збору формують дві складові: податкова ставка, яка залежить від типу транспортного засобу та його віку, і спеціальний коефіцієнт, який залежить від типу транспортного засобу, його віку, об’єму двигуна або повної (максимальної) ваги, інформує myBank. Для легкових автомобілів податкова ставка становить 5, 5 тис. грн, а спеціальний коефіцієнт коливається від 0,86 до 35,01.
Таким чином, у разі підписання закону Президентом при купівлі нового автомобіля українці платитимуть додатково від 4,73 тис. до 19,085 тис. грн утилізаційного податку, а при купівлі вживаного – від 29,15 тис. до 192,555 тис. грн. Гроші стягуватимуть з імпортерів під час розмитнення, а з виробників – під час продажу.

Старі машини відберуть?!

Олег Назаренко, голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів певен: ця урядова новація ляже на плечі пересічних українців.  “Утилізаційний збір ввійде у вартість автомобілів, і вони подорожчають. Але автівок, які начебто складають в Україні, не оподатковуватимуть! Парламентарі запровадили спецмито для іномарок, але люди все одно їх не купують, а їздять на старих автівках. У пояснювальній записці йдеться про те, що в Україні середній вік автомобіля – 17,5 року. Ці машини не відповідають європейським вимогам, тож треба заборонити їх експлуатацію і утилізувати, тобто відібрати!” – розповідає “Пошті” Олег Назаренко.
Невже “великі реформатори української економіки” не розуміють, що рівень доходів громадян цієї країни не дозволяє їм пересісти на нового “залізного коня”
У законопроекті чітко сказано, що автомобілі, які не відповідають чинним технічним нормам, шкодять довкіллю, безпеці та здоров’ю громадян, підлягають утилізації. На думку Олега Назаренка, у влади є завдання відібрати в українців мільйон автомобілів і знищити їх, аби змусити людей купувати нові. Та невже “великі реформатори української економіки” не розуміють, що рівень доходів громадян цієї країни не дозволяє їм пересісти на нового “залізного коня”? Мабуть, ні!..
Зі слів співрозмовника, урядовці вважають: якщо заберуть стару машину, то людина змушена буде брати кредит на нову. “А завтра на вулицю вийдуть екологи, представники Мінтрансу і відбиратимуть у людей старі автомобілі й відправлятимуть їх на безкоштовну утилізацію. Ці безглузді новації теперішнього уряду можуть дійти до абсурду: скажуть людям, які не купують квартир (бо іпотека “вмерла”), виселятись із хрущовок, бо жити там небезпечно, і брати кредит на нову квартиру...” – обурюється Олег Назаренко. 

“Стимулюватимуть вітчизняний авторинок”

Натомість почесний президент “Укравто” і народний депутат Таріел Васадзе каже, що утилізаційний збір – лише частина держпрограми з активізації розвитку вітчизняної економіки, розрахованої на 2013 – 2014 роки. Щороку в Україні підлягають утилізації не менш ніж 100 тисяч автомобілів, але досі в країні немає належних потужностей.
“Вартість центру з ути­лізації становить майже 7 мі­льйонів євро. Нині в Україні близько 10 мільйонів автомобілів, понад 80 відсотків із них старші 13 років. Проводячи утилізацію, ми створюємо умови для оновлення українського автопарку”, – певен Таріел Васадзе. Нові правила змушують потенційних покупців, багато з яких добре пам’ятають нещодавнє подорожчання, пов’язане із запровадженням спецмита, переглянути плани. 
Та не всі автомобілі обкладатимуть утилізаційним збором. Відповідно до одного з прийнятих депутатами документів, українські виробники, що мають повний цикл виробництва, який включає зварювання і фарбування, та заводи, що здійснюють промислове складання автомобілів, звільняються від сплати збору! Таким привілеєм вони можуть скористатися за умови гарантування самостійної утилізації та створення необхідних потужностей. 
Як інформує “Українська правда”, в сегменті легкових автомобілів цим критеріям відповідають Запорізький автозавод, “Богдан”, “Єврокар” і Кременчуцький автоскладальний завод (КрАСЗ). 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7896 / 1.58MB / SQL:{query_count}