Загальмовані гроші

Львівщина у трійці лідерів в Україні за темпами зростання боргів із зарплати

Львівщина у трійці лідерів в Україні за темпами зростання боргів із зарплати

Львівська область третя піс­ля Донецької та Луганської у державі за темпами зростання боргів із зарплати. Таку не вельми втішну інформацію опри­люднила цього тижня мі­ністр праці і соціальної політики України Людмила Денисова. За її словами, сьогодні загальноукраїнський борг із виплати зарплати становить майже 850 мільйонів гривень (!). Це на 22% більше (на 154,1 млн грн), аніж станом на 1 вересня.

Зокрема, на Донеччині заборгованість збільшилася на 53,5 млн грн, Луганщині - на 44,7 млн грн, Львівщині - на 23,6 млн грн. Зросли борги також у Харківській - на 11,7 млн грн, Запорізькій - на 5,8 млн грн, Чернігівській областях - на 3 млн грн. Невтішна тенденція, за інформацією Міністерства праці та соцполітики, є у всіх регіонах, окрім Одеської, Тернопільської, Херсонської та Черкаської областей, а також у місті Києві.

За словами Людмили Денисової, головними причинами збільшення заборгованості із зарплати у державі є зростання заборгованості з виплат на вугільних підприємствах (469,8%) через неплатежі енергетичних підприємств та суттєве зменшення обсягів реалізації коксівного вугілля; погіршення фінансового стану підпри­ємств; неповне фінансування держзамовлень; непроведення розрахунків за продукцію та надані послуги.

За інформацією начальника головного управління праці та соціального захисту Львівсь­кої облдержадміністрації Василя Мартиняка, сума заборгованості з виплати зарплати на підприємствах області станом на 23 жовтня становила 26,9 млн грн, у тому числі на під­приємствах державного сектору економіки - 9,8 млн грн. "Упродовж вересня цього року приріст обсягів невиплаченої зарплати збільшився за рахунок невиплати зарплати за серпень працівникам шахт та підприємств, що їх обслуговують, працівникам ВАТ з газопостачання та газифікації "Львівгаз" та їх філій, а також ТзОВ "Львів­ські автобусні заводи", - пові­домив "Пошту" В. Мартиняк, до­даючи, що станом на 23 жовтня працівникам шахт та газовикам зарплата за серпень виплачена повністю.  

Посадовець розповів, що найбільшими підприємствами-боржниками є ТзОВ "Львівські автобусні заводи", Львівський науково-дослідний радіотех­нічний інститут, Львівська геологорозвідувальна експедиція дочірнього підприємства "За­хідукргеологія", ВАТ "Завод "Львівсіль­маш", Державне підприємство "Золочівський лісгосп", ВАТ "Львівська ву­гіль­на компанія", мостобудівне управління ВАТ "Західшляхбуд" №1, державне підпри­ємство "Угерський спиртовий завод".

Які ж заходи вживає обласна влада, аби мешканці Львів­щини отримали свої кровно зароблені гроші? Упродовж ос­танніх тижнів заступник губернатора Львівщини Ярослав Кашуба провів низку нарад та зустрічей. Насамперед на обласному рівні відбулося засідання із керівниками під­приємств області, які є най­більшими боржниками. Кожному з них дали доручення прозвітувати про роботу, яку ведуть підприємства стосовно погашення боргів. За словами Я. Кашуби, всі підприємства-боржники подали графіки погашення заборгованості зарплат до кінця року. "Ці графіки були підписані керівництвом підприємств-боржників та головним бухгалтером, а також керівниками профспілкових комітетів цих колективів", - говорить Я. Кашуба. Також керівники підприємств-боржників отримали завдання поінформувати своїх працівників щодо графіка виплат заборгованостей. Окрім того, на регіональному рівні відбулося засідання й створено спільні комісії інспекції праці та заступників голів РДА, які курирують соціальний напрям, стосовно проведення аналізу щодо погашення зарплатні. У Львові також відбулося засідання із керівниками підпри­ємств, які є боржниками. Ці керівники подали графіки погашення заборгованості. За інформацією прес-служби ЛОДА, скажімо, ЛАЗ за останній тиждень погасив 700 тис грн боргів перед працівниками. До кінця року цей завод зобов'язаний погасити ще
5 млн грн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8861 / 1.56MB / SQL:{query_count}