Арифметика аграріїв

Цього року сільгоспвиробники можуть розраховувати лише на 10% від витрат міністерства

Цього року сільгоспвиробники можуть розраховувати лише на 10% від витрат міністерства

Українська аграрна асоціація підрахувала, що кожна п’ята гривня, внесена аграріями в бюджет України, буде витрачена профільним міністерством та відомствами, діяльність яких воно координує. Про це йдеться у повідомленні асоціації. При цьому лише 10% витрат Мінагропроду будуть спрямовані на безпосередню підтримку галузі, інформує “Економічна правда”.

За словами директора департаменту економічного розвитку аграрного ринку Мінагропроду Віталія Саблука, “за попередніми підрахунками, в минулому році з аграрної галузі до зведеного бюджету надійшло 42,1 млрд гривень податків і зборів, що на 5% більше, ніж у позаминулому році”.

Так, голова Української аграрної асоціації Володимир Макар розповідає, що згідно з держбюджетом на 2013 рік, на утримання Мінагропроду буде направлено 8,4 млрд гривень. “Держбюджет дає дивовижні цифри. Тільки на зарплати чиновників від АПК заплановано 1,74 млрд гривень. Це приблизно вдвічі більше, ніж закладено на безпосередню підтримку галузі. В цілому ж сільгоспвиробники можуть розраховувати лише на 10% від витрат міністерства”, – каже Володимир Макар. Натомість в аграрній асоціації підкреслюють, що в 2012-му аграріям України сприяли не лише погодні умови, але й значні приватні інвестиції.

“За даними Держкомстату, в 2011-му бізнес вклав у сільське господарство 18,2 млрд гривень. У 2012-му українські аграрії закупили за кордоном сільськогосподарської техніки на суму близько 7 млрд гривень. При цьому 78% техніки було закуплено в Європі і США, тобто сільгоспвиробники інвестували в найбільш інноваційні західні технології”, – йдеться у повідомленні. 

Згідно із повідомленням, у результаті, значні приватні інвестиції, впровадження нових технологій і праця тисяч українців призвели до зростання експорту продукції АПК і зростання платежів агропідприємств до державного бюджету. При цьому витрачаються ці кошти у неоптимальний спосіб. Як вважають експерти, витрати на утримання чиновників від АПК невиправдано великі. Зокрема, голова асоціації певен, що Україна не настільки багата країна, щоб мати настільки роздутий бюджет: “Від більшості цих витрат можна було б сміливо відмовитися і ніхто з сільгоспвиробників не помітив би їх відсутності”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8082 / 1.54MB / SQL:{query_count}