економічні новині: телеграф

Дорогий і неякісний бензин

Директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн вважає, що наміри уряду повернутися до питання про введення мит на імпортні нафтопродукти приречені на поразку. Про це йдеться у повідомленні “КГ А-95”. “У 2011 році Міненерго вже зазнало поразки у спеціальному розслідуванні проти імпорту нафтопродуктів. Крім зростання цін на паливо для споживачів (1–1,3 грн/л за обговорюваних розмірів мит близько 180 дол/т), зниження якості внаслідок переходу на менш якісні українські нафтопродукти і колективної монополії НПЗ на ринку, цей крок результатів не матиме”, – вказує експерт. На його думку, міністерство мало б взятися за контрабанду та фальсифікати  бензину. “Ось уже другий міністр енергетики не може або не хоче зрозуміти, що головним ворогом українських НПЗ є не легальний імпорт, а контрабанда і фальсифікат, які в 2012-му, за даними Мінфіну, становили 22% ринку бензину. Тільки завдяки ліквідації цих явищ у комплексі з нормативним стимулюванням модернізації можна подолати кризу в цій галузі”, – наголошує Сергій Куюн.

Україна повертає борги МВФ  

Міністерство фінансів у поточному місяці вперше цього року сплатило відсотки за кредитом, який державі виділили у 2008–2009 роках. Загальна сума платежу становила 634 мільйони 100 тисяч доларів, інформує “24 канал”. Ці кошти заклали в державний бюджет, повідомляють у відомстві. Наступний платіж за зобов’язаннями перед МВФ припадає на травень.

Прибутки аграріїв зменшаться  

Прибутки аграріїв цього року зменшаться втричі – до 6,4 млрд грн, якщо порівнювати з минулим роком, а рівень рентабельності сільського господарства знизиться до 5,5–10%, прогнозують фахівці ринку. При цьому у профільному Міністерстві відзначають, що в аграрній галузі залишається низка невирішених проблем. Йдеться зокрема про виснаження ґрунтів. Торік рівень рентабельності сільського господарства в Україні становив 18%.

Допомога малозабезпеченим області  

Депутати Львівської обласної ради затвердили програму виплати одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області. Для надання одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам, дітям-сиротам, інвалідам, багатодітним сім’ям, одиноким матерям, громадянам, постраждалим внаслідок катастрофи на ЧАЕС, політв’язням, репресованим та іншим категоріям громадян, зареєстрованим у Львівській області, депутати виділили 10 млн грн. Розмір допомоги та доцільність її призначення визначає безпосередньо депутат облради, залежно від наявних коштів, матеріального стану заявника та інших обставин.

Півмільйона на заходи

У Львівській облраді затвердили обласну програму щодо організації та проведення протокольних і масових заходів у 2013-му. Метою програми є налагодження та розвиток співпраці з інститутами державної влади, інститутами громадянського суспільства та з регіонами-партнерами іноземних держав у рамках міжнародного міжрегіонального співробітництва. На виконання заходів програми із обласного бюджету планують витратити 550 тис. грн. На забезпечення подарункової та сувенірної продукції витратять 150 тис. грн, на квіткову продукцію – 100 тис. грн, на транспортне забезпечення – 
80 тис. грн. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8258 / 1.55MB / SQL:{query_count}