Економічні новини: телеграф

Десять українських мільярдерів 

У списку найбагатших людей України, який складає Forbes.ua, вперше з’явилася десятка багатіїв, чий статок перевищує 1 млрд доларів. У топ-10 потрапили екс-віце-прем’єр Сергій Тігіпко з 1,11 млрд доларів і агропромисловець Андрій Веревський з 1,06 млрд доларів. Значно піднявся в рейтингу Петро Порошенко – він займає п’яте місце з 1,8 млрд доларів. Перша трійка залишається незмінною – Рінат Ахметов (14,7 млрд доларів), Віктор Пінчук (3,6 млрд доларів) та Ігор Коломойський (2,7 млрд доларів).

Інвестиційний клімат погіршився

Високий рівень корупції в Україні стримує інвестиційну активність. Про це заявив Сума Чакрабарті, президент Європейського банку реконструкції і розвитку, інформує ZN.UA. “Обсяг наших інвестицій залежить від інвестиційного клімату. В останні місяці відбулося погіршення інвестклімату (в Україні)”, – сказав він. За словами Чакрабарті, останнім часом частіше почали з’являтися скарги інвесторів на дії податкової та митної служб, а також судової системи. Президент ЄБРР зазначив, що під час його візиту в Україну ця проблема обговорювалася з Віктором Януковичем та іншими керівниками держави, а це дає підстави очікувати реалізацію ефективних заходів щодо покращення ситуації. При цьому, за його словами, ЄБРР поки зберігає наміри інвестувати в Україну близько 1 млрд євро на рік: остаточні обсяги залежатимуть від інвестиційного клімату. Нагадаємо, прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з Сумою Чакрабарті заявив про те, що інвестиційний клімат в Україні “Абсолютно нормальний”, а в країні здійснюється велика робота з підтримки і захисту прав інвесторів та бізнесу.

Держбюджет потерпає через “тіньовий бензин” 

Минулого року держбюджет недоотримав понад 4 млрд грн через тіньові схеми на ринку бензинів. Про це Міністерство фінансів листом повідомило Міндоходів. У відомстві підрахували, що реальне споживання бензину у 2012 році відрізняється від офіційних даних Держстату на 936 тис. тонн (на 22%). У минулі ж роки ця різниця не перевищувала 5%.

Можемо мати дешевий газ?

За переконанням екс-міністра економіки нардепа Петра Порошенка, Україна отримає менші ціни на газ завдяки створенню газотранспортного консорціуму, не вступаючи до Митного союзу. Про це сказав Петро Порошенко, інформує “24 канал”. “Впевнений, що ми зможемо досягти компромісу з Росією щодо ціни на газ завдяки створенню газотранспортного консорціуму, а не завдяки вступу до Митного союзу“, – сказав Петро Порошенко під час Експертного форуму Інституту Горшеніна. До речі, міністр закордонних справ Леонід Кожара раніше заявляв, що Україна співпрацюватиме з Митним союзом Росії, Білорусі та Казахстану  за формулою Віктора Януковича “3+1”. 

Компенсації аграріям 

Минулого року страхові компанії компенсували аграріям понад 52 млн грн. Останні ж отримали 130 млн грн премій із зазначених угод. За підсумками року, збитковість становила 40%, а це дуже позитивний показник, – вважають у Міжнародній фінансовій корпорації, фахівці якої проаналізували роботу 14 компаній. Учасники ринку уклали майже дві тисячі угод, застрахувавши 727 га.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8501 / 1.55MB / SQL:{query_count}