Економічні новини: телеграф

2,5 млрд доларів дефіциту

Дефіцит платіжного балансу України в 2011 році досяг 2,448 млрд доларів, тоді як в 2010-му він був зведений з профіцитом 5,031 млрд дол. У грудні стан платіжного балансу істотно покращав: його дефіцит скоротився до 91 млн дол. (в порівнянні з 870 млн дол. у листопаді). Кумулятивне сальдо зведеного платіжного балансу за останні 12 місяців зросло до мінус 2,4 млрд дол., повідомив Національний банк України. Головними чинниками збільшення дефіциту минулого року в НБУ називають зростання вартісних об’ємів імпорту енергоносіїв (на 8,8 млрд дол. у порівнянні з попереднім роком), а також збільшення внутрішнього попиту, пов’язане з реалізацією низки інвестиційних проектів з підготовки до Євро-2012 і оновленням основних фондів вітчизняних підприємств. 

На Львівщині побільшало “спрощенців”

До податкових органів Львівщини надійшло майже 57 тис. заяв від платників податків про перехід на спрощену систему оподаткування. Про це “Пошті” повідомили  у відділі зв’язків з громадськістю ДПС у Львівській області. Заяви про перехід на спрощену систему оподаткування подали 8729 юридичних осіб, у тому числі 7998 обрали ставку 5% та 731 – ставку 3%. Фізичні особи-підприємці подали 48 тис. заяв. Із них першу групу спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності обрали вісім тис. 204 суб’єктів господарської діяльності, другу групу – 28612, а третю – 11248.

Банківські картки подорожчали на 9%

За даними компанії “Простобанк Консалтинг”, станом на 30 січня 2011-го витрати на випуск карток “Maestro” в гривні зросли до понад 60 грн. Хоча ще у грудні виготовлення такої картки коштувало 55 грн. Подорожчали у січні також картки “Visa Electron” – з 55 грн до 59,5 грн. Водночас вартість випуску та обслуговування інших типів платіжних засобів – “Visa Classic” та “Gold Mastercard” за останній місяць практично не змінилася і становить 155 та 549 грн відповідно.

Створять фонд для стратегічних інвестпроектів

НБУ має намір створити фонд розвитку для забезпечення реалізації найважливіших для України інвестиційних проектів, інформує “24 канал”. Портфельними інвесторами фонду можуть виступити комерційні банки, іноземні фонди та інші структури, зацікавлені у фінансуванні таких проектів. Передбачається включення їх представників до складу ради з управління фондом. Основними джерелами формування фонду стануть видані ліцензії на видобуток золота. Розмір статутного капіталу наразі уточнють.

Українці отримують найбільше пільг 

Україна займає перше місце у світі за кількістю пільг, які надають населенню, – підрахували у Міністерстві фінансів. Водночас у відомстві наголошують, що виплачувати усі пільги держава не може. У Мінфіні відзначають, що в Україні є 18 млн пільговиків, які отримують 380 різних категорій допомоги. Нагадаємо, згідно з рішенням Конституційного суду, Кабмін отримав право змінювати розмір соцвиплат у відповідності до фінансових можливостей держави.

10 млрд доларів у офшори

Щороку з України незаконно виводять за кордон в офшорні компанії та країни пільгового оподаткування до 10 млрд дол. Про це повідомив Руслан Плющ, перший заступник голови – начальник управління податкої міліції (УПМ) ДПА у Львівській області. Він наголосв на тому, що управління податкої міліції ДПА у Львівській області спільно з НБУ працює над тим, щоб встановити перепону для незаконного виводу валюти. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8599 / 1.55MB / SQL:{query_count}