Як працюватимуть “спрощенці”?

Зокрема, їм більше не доведеться щороку оформляти свідоцтво платника єдиного податку

Зокрема, їм більше не доведеться щороку оформляти свідоцтво платника єдиного податку

В Україні з 1 січня 2012-го набудуть чинності зміни до Податкового кодексу. Передусім вони стосуються спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Зокрема, “спрощенцям” більше не доведеться щороку оформляти свідоцтво платника єдиного податку: для цього громадянин має прийти до інспекції за місцем проживання та написати заяву у довільній формі із обов’язковим зазначенням групи, до якої він бажає бути віднесеним. При цьому термін подання таких заяв продовжено до 25 січня 2012-го, інформує DT.UA.

ДО ТЕМИ

Тим часом у Львові роз’яснюють податкове законодавство. Як повідомили в управлінні економіки Львівської міськради, для охочих пройти навчання на тему “Спрощена система оподаткування: як працювати з нового року?” проведуть додатковий семінар у середу, 7 грудня.  “Кількість охочих пройти навчання досить велика. Тому ми вирішили провести два семінари. Перший, що відбувся 29 листопада, відвідало понад 130 учасників. На другий, що відбудеться 7 грудня, уже зареєстровано 130 осіб”, – зазначила “Пошті” в. о. начальника управління економіки ЛМР Вікторія Довжик.  Як зазначають фахівці, метою таких семінарів є роз’яснити підприємцям зміни в податковому законодавстві. 

На думку Зеновія Бермеса, президента Асоціації роботодавців Львівщини, голови громадської ради при Львівській ОДА, новації мали б полегшити роботу “спрощенцям”. “Виглядає, що зміни до Податкового кодексу кращі від попереднього закону. Поза тим, як працюватимуть нововведення на практиці, наразі сказати не можу”,  – зазначив Зеновій Бермес. 

“Проблеми нового закону пов’язані насамперед із нечіткістю деяких положень. Багато залежить, як вони будуть розтлумачені податковою. Адже останнім часом податкова тлумачить усе на свою користь. Так, багато неточностей стосуються оренди. Є побоювання, що податкова їх роз’яснить винятково на свою користь”, – каже юрист Андрій Гринчук.

Податковий звітний період

Для платників єдиного податку першої групи звітним податковим періодом є рік. Це означає, що звітуватимуть вони лише раз на рік, за умови, якщо протягом року не перевищать встановленого обсягу виручки. 

Тим часом друга, третя та четверта групи звітуватимуть щоквартально, у терміни, передбачені кодексом для квартальної звітності.

З цього можна зрозуміти, що це буде 40 днів після закінчення звітного кварталу, а не до п’ятого числа, як раніше. Ще одним моментом є те, що для першої та другої груп передбачено право захворіти або ж піти у відпустку і не платити за цей місяць єдиний податок. Щоправда, за умови, що в них немає найманих працівників (це стосується першої групи, адже вона  не може мати найманих працівників).

Хвороба повинна бути підтверджена документами від лікаря (лікарняний), не менше як 30 календарних днів. Тим, хто не “впишеться” у цей термін, вочевидь, не дозволять зекономити на податках. Проте для тих, хто хворітиме більше, не зрозуміло, як відраховуватимуть податки і чи відраховуватимуть, до прикладу, за зайві півмісяця, якщо хвороба тривала півтора місяця. 

Якщо говорити про відпустку, то це право не платити за один місяць у році для тих, хто не має найманої робочої сили. Водночас незрозуміло, чи передбачена відпустка для тих, хто мав найманих працівників у звітному році, але на даний момент не має, чи для усіх підприємців, котрі на момент відпустки не мають найманої робочої сили. Для сплати єдиного податку і надалі передбачено авансову форму, як і раніше, до 20-го числа за наступний місяць. Несплата протягом двох кварталів надає право податковій анулювати свідоцтво, інформує “Львівський портал”. 

Коментар
Олег Мицик, адвокат:
- Видається, що держава, приймаючи Податковий кодекс, стимулює розвиток одного напрямку бізнесу - бухгалтерів. Якщо раніше "спрощенець" міг працювати без бухгалтера, то тепер він неминуче мусить бути і вести документацію. Насправді новий кодекс дає можливість працювати "спрощенцям". Водночас великою проблемою є абсолютна непослідовність влади. Влада давала перелік послуг, які точно не будуть підпадати під спрощену систему оподаткування. Спершу казали, що юридичні послуги не будуть підпадати під єдиний податок. Роз'яснень також потребує список видів діяльності, які дають підстави відноситися до певного виду, групи. Є багато таких запитань, на які ніхто не може відповісти, а питання будуть виникати. Податкова має надсилати листи, які розтлумачать кожен крок, оскільки сам закон є об'ємний. Наприклад, з нового року певний вид діяльності виключає входження в певну групу, невідомо, чи повинен підприємець не включати в новому році, чи виключити ще в старому році певні види діяльності, припинити їх.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7881 / 1.59MB / SQL:{query_count}