Штрафи для роботодавців

Урядовці планують ввести поняття гарантованої заробітної плати. Про це вчора повідомив віце-прем’єр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передають “Українські новини”.

Урядовці планують ввести поняття гарантованої заробітної плати. Про це вчора повідомив віце-прем’єр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передають “Українські новини ”.

За його словами, під час введення новації працівники підприємств будуть поділені на вісім категорій: найпростіші професії (мінімальна зарплата), малокваліфіковані працівники, кваліфіковані працівники, висококваліфіковані працівники, технічні службовці, фахівці, професіонали та керівники підприємств. Гарантована зарплата для кожної із цих груп фахівців розраховуватиметься за певним коефіцієнтом, на який множитиметься мінімальна зарплата.

Самі ж ставки коефіцієнтів, за словами урядовця, ще розраховують, однак для керівника підприємства ця цифра буде не меншою 5. Міністр повідомив, що поділ на категорії поширюватиметься і на приватний сектор.

Крім того, Міністерство соцполітики ініціює введення низки штрафів. За наявність нелегального працівника юридичні особи зобов’язуватимуть сплатити 34 тисячі гривень (2 тисячі неоподаткованих мінімумів): “Ми пропонуємо ввести правопорушення – відхилення від висновку трудового договору у випадку фактичного допуску до роботи й виплати винагороди за роботу без нарахування й сплати страхових внесків і податків”.

Також у міністерстві пропонують запровадити штраф у 150 неоподатковуваних мінімумів (2250 грн) за кожен виявлений випадок несвоєчасної виплати зарплати або часткової недоплати, а також штрафу у 700 неоподатковуваних мінімумів (11 900 грн) за встановлення зарплати нижче мінімальної.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8294 / 1.53MB / SQL:{query_count}