Зона євро: три фінансові кризи одночасно

Відомий американський фінансист Джордж Сорос стверджує, що нині зона євро переживає одночасно три кризи: валютну, банківську і кризу ринку суверенних облігацій

Відомий американський фінансист Джордж Сорос стверджує, що нині зона євро переживає одночасно три кризи: валютну, банківську і кризу ринку суверенних облігацій. Про це він заявив в інтерв’ю газеті “Financial Times”. “У момент створення зони євро передбачалося, що вона приведе до вирівнювання економічних та фінансових показників країн-учасниць. Однак насправді все відбулося з точністю до навпаки”, – каже Сорос. Як наслідок – нині в зоні євро склалася двоярусна система, коли є країни зі стійким позитивним сальдо, такі як Німеччина, і з хронічним негативним сальдо – низка середземноморських країн. Відтак ці країни зараз опинилися у скрутній ситуації.

Для подолання нинішніх криз зони євро Джордж Сорос пропонує провести дві основні реформи. По-перше, разом із стабілізацією ринку суверенних облігацій врятувати банківську систему зони євро, зокрема шляхом нарощення капіталу одних банків і ліквідації інших. А по-друге, створити нові умови для залучення країнами-членами єврозони приватного капіталу шляхом випуску єврооблігацій. На переконання Джорджа Сороса, без проведення цих двох реформ стабілізувати ситуацію в зоні євро не вдасться.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7937 / 1.53MB / SQL:{query_count}