Більше шансів на життя

У лікарні швидкої меддопомоги запрацювало відділення кардіохірургії і трансплантації серця. Тут надаватимуть увесь спектр допомоги сердечникам

Новостворене відділення кардіохірургії і трансплантації серця має до- та післяопераційні ліжка, реанімацію й індивідуальну палату для пацієнтів після трансплантацій, а також блок електрофізіології серця, де усуватимуть порушення серцевого ритму.
«Відділення на 30 ліжок, із них 20 – до- і післяопераційних, 10 реанімаційних і одна індивідуальна палата для пацієнтів після трансплантації. Сьогодні ми можемо надати всю допомогу кожному – від новонародженого до людини старшого віку. Це вроджені вади серця у дітей, увесь спектр дорослої кардіохірургії, включаючи аортокоронарне шунтування, пластику і заміну клапанів, розшарування аневризми і закінчуючи трансплантацією серця. Завдяки спонсорам маємо електрофізіологічну лабораторію, тож надаватимемо допомогу в разі порушення серцевого ритму», – каже Роман Домашич, завідувач відділення кардіохірургії і трансплантації серця згаданої лікарні.
Зі слів лікаря, нове відділення своїм обладнанням не поступається клінікам Польщі, Австрії та Німеччини.
«На сьогодні в нас є все необхідне для лікування серця. А за тиждень-два матимемо сучасну лапароскопічну стійку і зможемо виконувати весь спектр мінікардіохірургічних операцій – від протезування і пластики клапанів до аортокоронарного шунтування з мінідоступом. Це обладнання дає нам змогу відкоригувати будь-яке порушення ритму серця: від брадикардії – коли низька частота серцевих скорочень до найскладнішої тахікардії», – зазначив медик.
Тут, зокрема, проводитимуть радіочастотні абляції та унікальні для Західного регіону кріоабляції.

Як зауважив керівник блоку електрофізіології серця Остап Герета, раптових смертей можна уникнути, якщо вчасно виявити проблеми із серцем і надати необхідну допомогу. І таке обладнання допоможе це робити.
«Це найсучасніше обладнання в Україні, яке дає можливість бачити потенціали серця в різних його частинах зсередини і вносити корективи при різних патологічних станах. Раптові серцеві смерті можна запобігати, саме для цього й призначене це обладнання – проводити діагностику таких станів і вчасно надавати медичну допомогу. Є ситуації, коли серце б’ється повільніше, а є й такі, коли швидше, і завдяки цьому обладнанню можна вносити корективи», – зазначає Остап Герета.
Блок електрофізіології серця діє на першому поверсі лікарні, в одній із рентген-операційних. Власне тут є ангіографічна стійка, необхідна для надання допомоги при важких порушеннях у роботі серця.
Обладнання для цього блоку лікарні подарувала міжнародна поштово-логістична група компаній Meest. Його вартість – 300 тисяч доларів.

Лікарі наголошують, що майже кожен четвертий пацієнт старшого віку має порушення ритму серця, однак часто про це не знає, бо не обстежується. Нове обладнання дасть змогу робити надскладні операції мініінвазивно, тобто з мінімальними розрізами і травматизмом. Через незначний прокол лікарі отримують доступ до тієї ділянки серця, яка провокує порушення його ритму. Тож у відділенні прогнозують, що кількість операцій на серці зросте як мінімум удвічі, адже в цю лікарню звертаються по допомогу не лише жителі Львова і Львівщини, а й інших областей України.
«Щоб завершити будівництво кардіологічного центру в лікарні швидкої меддопомоги, знадобився рік важкої праці та більш ніж 50 мільйонів гривень інвестицій. Відтепер кожен львів’янин чи гість нашого міста, який має такі проблеми, як аритмія, тахікардія, а навіть потребує надскладної операції з пересадки серця, може одержати необхідну допомогу в цій лікарні. Дуже багато людей отримають ще один шанс на життя», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, побувавши у новоствореному відділенні.
Він подякував керівництву та колективу лікарні за турботу, опіку і прагнення досягати мети – аби львівське медичне ургентне об’єднання впродовж наступних чотирьох років ввійшло до 200 найкращих медоб’єднань світу.
фото: пресслужба ЛМР (Роман Балук)
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4483 / 4MB / SQL:{query_count}