Україна переходить на електронні лікарняні

До 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних

Повний перехід усіх медичних закладів країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 1 вересня. До 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних.
«Це означає, що з червня по серпень медичні заклади будуть формувати як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листки непрацездатності. Рішення про вид документу, який видається пацієнту для підтвердження його факту тимчасової непрацездатності, ухвалюватиме лікар відповідно до вимог МОЗ», – зазначає міністр МОЗ Віктор Ляшко. 
Відповідний наказ про «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» вже підписаний та пройшов експертизу Мін'юсту. 
«Звісно, що запроваджені зміни не можуть запрацювати відразу, для цього потрібен час, навчання та роз’яснення для медичних працівників та усіх, хто дотичний до цього процесу. Зі свого боку ми готові підтримувати та додатково пояснювати за потреби. Адже міністерство йде до того, щоб зробити процес отримання лікарняного максимально зручним та прозорим. Пацієнтам більше не доведеться бігати в лікарню за паперовим листком непрацездатності, нести його на роботу, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, а роботодавці уникнуть паперової тяганини з Пенсійним фондом та Фондом соціального страхування у процесі оформлення своєму працівнику виплат за лікарняний», – каже Віктор Ляшко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2197 / 3.96MB / SQL:{query_count}