Свідоцтво про вакцинацію видає сімейний лікар

Щеплені проти Covid-19 можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Люди, яких щепили двома дозами вакцини проти Covid-19, за потреби можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Такий документ видають у паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема в сімейного лікаря, для пред’явлення у разі потреби під час перетину державного кордону, інформують у МОЗ.
Важливо! Не варто плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з «імунними паспортами» чи «ковідними сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття.
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:
– для кількадозних вакцин видається лише після щеплення останньою дозою;
 
 
– у разі отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюють на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров’я;
– заповнюють англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою;
– міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латиницею записуватиметься так само як у закордонному паспорті громадянина або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо);
– за потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно з міжнародними вимогами;
– обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони здоров’я та підпис лікаря;
– його повинен підписати пацієнт або його уповноважений представник;
– буде дійсним тільки у разі, якщо введена вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ;
– термін дії свідоцтва – один рік з можливістю продовження.
Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти Covid-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз’яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.
«Ковідний сертифікат»:
– зараз його розробляють в Україні за зразком Digital Green Certificate ЄС та Smart Vaccination Certificate ВООЗ, планується до запуску в липні;
– міститиме інформацію не тільки про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після Covid-19;
– видаватиметься в електронній та паперовій формі, міститиме QR-код;
– можна буде отримати в паперовій формі в закладах охорони здоров’я, а в електронній – через «Дію»;
– у планах зробити дві версії: внутрішня – для користування всередині країни, зовнішня – для виїзду за кордон;
– через те, що міжнародні вимоги до такого сертифікату ще не затверджені, його формат може модифікуватися, щоб він відповідав вимогам ЄС та ВООЗ.

«Станом на сьогодні особи, які отримали дві дози однієї з трьох вакцин, що використовуються в Україні, можуть звернутися до свого сімейного лікаря для отримання свідоцтва про вакцинацію. Воно друкується з медичної інформаційної системи», – про що повідомила очільниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.
«У свідоцтві вказується прізвище та ім’я як у закордонному паспорті, дата народження, коли і якою вакциною людина щеплена. Цей бланк завіряється печаткою лікаря та печаткою установи, яка його видає. На сьогодні це і є документ, який можна пред’являти під час перетину кордону країн, які вимагають документ про вакцинацію», – зазначила Наталія Іванченко.
Вона також розповіла, що зараз триває обговорення, як виглядатиме бланк міжнародного сертифіката вакцинації для всіх країн ЄС, затвердженої уніфікованої форми сертифіката ще немає. Тому сімейні лікарі видають бланк відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил 2005 року.
«Щодо послаблення карантинних обмежень в Україні, то в силі залишається вимога, що коли люди повертаються з-за кордону, вони повинні або бути на самоізоляції, або здати ПЛР-тест. Так, держава гарантує безкоштовне обстеження на наявність коронавірусу, але це стосується осіб, які мають найменші ознаки гострого респіраторного захворювання, або осіб з позитивним швидким тестом на коронавірус, або з ознаками запалення легень, або якщо хворий хтось із членів сім’ї. Тож якщо ви вирішуєте здати ПЛР-тест, щоб не бути на самоізоляції після повернення з-за кордону, витрати за нього держава не відшкодовує», – каже Наталія Іванченко.

Центри вакцинації можуть з’явитися ще у чотирьох містах Львівщини, про що повідомив регіональний координатор з вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут. «Опрацьовуємо відкриття двох локацій – у ТРЦ «Форум» (планують роботу трьох медичних бригад у приміщеннях останнього поверху ТРЦ) та у Центрі Довженка (чотири бригади). Також передбачається облаштування центрів вакцинації в інших містах Львівщини – Дрогобичі, Трускавці, Стрию, Червонограді. 

Україна зараз використовує три вакцини проти Covid-19: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech. Усі вони отримали дозвіл Всесвітньої організації охорони здоров’я на екстрене використання.
Дізнавайтеся більше про вакцинацію проти Covid-19 за номером контакт-центру 0 (800) 60-20-19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3000 / 4.02MB / SQL:{query_count}