Бережіть діточок!

У Львові за період карантину в ковідній зоні ОХМАТДИТу пролікували понад 300 пацієнтів

У Львові з початку пандемії у Львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ від коронавірусу пролікували понад три сотні маленьких пацієнтів. Цей медзаклад надає екстрену та високоспеціалізовану медичну допомогу дітям з області, зокрема малечі, яка захворіла на коронавірус.
«Зараз контингент пацієнтів став важчим. Бо у медзаклад почали поступати діти з різною супутньою патологією», – зазначає очільниця Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Олександра Бурда.
Це діти з гематологічним діагнозом, таких в ОХМАТДИТі на лікуванні четверо. Також з цукровим діабетом, синдромом Кавасакі. «Вже проліковано сім дітей із синдромом Кавасакі. Це серйозна патологія, яка має муьтисимптомну діагностику. Окрім того, характерним є коронарит, ускладнення зі сторони серцево-судинної системи. Лікування такого пацієнта в середньому упродовж двох тижнів становить в межах 55 тисяч і більше. Це на середню вагу дитини. Якщо дитина попадає у медзаклад із вагою 50-60 кілограм, то лікування значно здорожується», - каже Олександра Бурда.
«У середньому упродовж доби в нашому медзакладі може перебувати до 18-20 хворих. За період карантину в ковідній зоні проліковано 305 пацієнтів», – зазначила вона. Впродовж останніх трьох місяців в середньому в ковідній зоні лікується 80 хворих дітей. Відсоток позитивних – зростає.
«Якщо на початку пандемії було 30 % позитивних пацієнтів в ковідній зоні, то за жовтень цей показник становить - 56 %. Серед дітей, які лікуються в стаціонарі, в середньому 25 % - це діти першого року життя і є пацієнти до 17,5 років», - зазначила Олександра Бурда.
Серед пацієнтів ОХМАТДИТу в середньому 17-18 % дітей мають пневмонії. «Всі інші пацієнти мають загальні інтоксикаційні симптоми і гарячку, яку не можуть збити. Діти, які мають ковідну інфекцію, серйозно гарячкують», – додала медик.
У свою чергу, зі слів міністра охорони здоров’я Максима Степанова, з початку поточного навчального року COVID-19 перехворіли 5 215 школярів або 0,9%. Серед вчителів зафіксовано 10 552 випадки захворювання. Зараз на дистанційній роботі перебувають 912 закладів освіти.
Ще до початку навчального року МОЗ розробило детальні рекомендації щодо проведення навчального процесу в умовах пандемії. Вони розміщені на сайті міністерства. Серед основних вимог – власник закладу освіти (міська рада, об’єднана територіальна громада) несе відповідальність за наявність у медичному пункті безконтактних термометрів, дезінфекторів, антисептиків для рук, засобів індивідуального захисту. Зі свого боку керівництво шкіл повинно впровадити різний час початку та закінчення занять для різних класів та груп, а також перерви у різні часові проміжки. У коридорах має бути нанесена розмітка. Школярі можуть знаходитись у класах без масок, а приходити, пересуватися та перебувати на перервах – у масках.
“Керівник закладу відповідає за те, щоб були дотримані всі протиепідемічні заходи. Адміністрація має забезпечити регулярну термометрію та надати засоби індивідуального захисту всім працівникам, а також забезпечити контроль за дотриманням епідеміологічних правил”, – додав міністр.
Максим Степанов також зазначив, що відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти забороняється, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом із підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більше ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти.
Окремо міністр повідомив, що у мережі Інтернет з’явилась інформація про вимогу деякими адміністраціями шкіл від батьків інформаційної згоди про те, що “заклад освіти не несе відповідальності за розповсюдження COVID-19”. Подібні "документи", за його словами, не передбачені жодним нормативно-правовим актом.
“Днями у мережі з’явилася інформація, що батьків адміністрація школи змушує підписувати документ наступного змісту: “Інформаційна згода про те, що батьки свідомо розуміють, що заклад освіти не несе відповідальність за розповсюдження COVID-19”. Такий “документ” не передбачений жодним нормативно-правовим актом, це самодіяльність керівників закладів чи інших осіб. Ніхто не може змусити батьків таке підписувати”, – зазначив очільник МОЗ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3763 / 3.99MB / SQL:{query_count}