Знову дифтерія: допоможе тільки щеплення

Упродовж тижня на дифтерію в Ужгороді захворіли майже два десятки студентів-іноземців

Дифтерію, про загрозу якої попереджали лікарі, виявили на Закарпатті. Ще в середу зранку, 23 жовтня, офіційно було відомо про трьох хворих, а зараз, за останньою інформацією, їх уже 16-ть.
Перший хворий звернувся до медиків 11 жовтня. Через шість днів захворювання підтвердили в бактеріологічній лабораторії. Недугу виявили в іноземного студента п’ятого курсу медичного факультету Ужгородського національного університету. Хлопець пропустив вакцинацію проти дифтерії у 16-річному віці.
Зі слів директора Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайла Поляка, хворий скаржився на підвищення температури, біль у горлі та м’язах. Зараз він перебуває в обласній інфекційній лікарні та отримує необхідне лікування.
Ще двоє хворих потрапили до інфекційної лікарні 22 жовтня. У них діагностували дифтерію мигдаликів із легким перебігом. Стан студентів-іноземців, які також навчаються в Ужгородському національному університеті, задовільний.
Загалом після перших випадків захворювання на дифтерію лікарі оглянули понад 120 осіб. У більш ніж десятка з них були позитивні посіви. Усі вони – громадяни Індії, які контактували з хворим, а тепер потребують негайної госпіталізації та нагляду фахівців. Обстеження студентів та осіб, які б могли контактувати з хворими чи носіями, тривають досі. Наразі на медичному факультеті № 2 Ужгородського національного університету через спалах дифтерії серед студентів запроваджено карантин.
У Закарпатській області це перші випадки захворювання на дифтерію за останні дев’ять років. Загалом по Україні цю хворобу виявляють щороку. З початку 2019-го уже є два випадки – в Луганській і Хмельницькій областях. Торік зафіксували 10 випадків, серед них три у дітей.
Як уже не раз писала «Львівська Пошта», дифтерія – це інфекційне захворювання, що уражає горло та дихальні шляхи, токсичне, повільно вбиває серцево-судинну та нервову системи, негативно впливає на роботу нирок.
Передається хвороба повітряно-крапельним шляхом, через рукостискання, побутові предмети, при кашлі. Бактерії можуть жити до п’яти-шести місяців на поручнях транспорту, дитячих іграшках, у громадських місцях, до п’яти тижнів там, де багато пилу, і до 20 днів, де є підвищена вологість.
Першими симптомами в інфікованого є підвищення температура до 38 градусів, біль у горлі і поява на ньому сіро-білої плівки. Через це дифтерію можна прийняти за ангіну або інше захворювання горла. Тому при перших симптомах краще перестрахуватися і звернутися по допомогу до лікарів!
Загрозу для життя пацієнта становить не саме запалення, а отруйний токсин, який виділяє дифтерійна паличка. Він швидко всмоктується в кров і уражає нервову та серцево-судинну системи. Крім того, плівка на мигдаликах блокує дихальні шляхи і може призвести до смерті.
Дифтерія піддається лікуванню, але воно довготривале. Для цього існує спеціальна протидифтерійна сироватка (антитоксин). Хвороба небезпечна тим, що без негайного введення цієї сироватки половина хворих помирає. Та навіть при вчасному введенні препарату залишаються ще 20% ризику летального закінчення недуги.
Єдиний захист від вірусу – вакцинація. Ті, що вже перехворіли на дифтерію, також не застраховані від повторного зараження!
В Україні, згідно з календарем щеплень, проти цієї недуги вводять анатоксин кашлюково-дифтерійно-правцевий (АКДП). Ним вакцинують дітей у віці два, чотири, шість місяців (ревакцинація – у вісімнадцять місяців). Дорослим для того, аби підтримувати достатній рівень антитіл, вакцинуватися потрібно кожні 10 років.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.7905 / 4.11MB / SQL:{query_count}