Піклуйтеся про своє серце!

30-вилинна щоденна ходьба захистить від серцево-судинних захворювань

Знизити ризик розвитку проблем із роботою серця допоможуть такі поради:
* Знайдіть 30 хвилин на день на фізичні вправи. Це допоможе тримати під контролем вагу, тиск, холестерин, рівень цукру в крові – усе, що може спричинити надмірне навантаження на серце. На пораду медиків, достатньо 150 хвилин на тиждень помірної аеробної активності або 75 хвилин інтенсивної. Для кращого ефекту кількість помірної можна збільшити до 300 хвилин, інтенсивної – до 150-ти. Також варто двічі на тиждень присвячувати силовим вправам.
* Відмовтеся від активного куріння та уникайте пасивного. Хімічні речовини в тютюні спричиняють потовщення стінок артерій і формування атеросклеротичних бляшок, що є однією з найчастіших причин серцевого нападу. Крім того, сигаретний дим зменшує концентрацію кисню в крові. Відтак підвищується кров’яний тиск, серце починає посилено перекачувати кров, що додає йому зайвого навантаження.
* Перегляньте свій раціон. Збагатіть його фруктами, овочами, цільнозерновими, бобовими, горіхами, рибою, нежирними сортами м’яса, низькокалорійними молочними продуктами. Варто максимально зменшити споживання цукру, солі, червоного м’яса і транс жирів. Вони є в маргарині, а отже, у фабричній випічці, “кондитерці”, снеках тощо.
* Висипляйтеся. Недосипляння підвищує ризик розвитку патологій, які можуть стати причиною серцевого нападу. Мовиться, зокрема, про гіпертонію, ожиріння і діабет. У середньому організму щодоби потрібно по сім-дев’ять годин сну. Якщо людина прокидається без будильника і почувається при цьому бадьоро – вона висипляється. Якщо ж постійно переставляє будильник на п’ять хвилин і їй важко встати з ліжка – сну їй не вистачає. Вкладаючись у ліжко, необхідно подбати, щоб у спальні було темно і тихо.
* Правильно боріться зі стресом. Допоможе в цьому фізична активність і медитація. Будь-які симптоми, що виникають під час найменшого фізичного навантаження і зникають у стані спокою, можуть вказувати на хворобу серця. Особливо уважними варто бути людям, які провадять сидячий спосіб життя, курять, мають високий рівень холестерину, гіпертонію, діабет, надлишкову вагу чи родичів із серцево-судинними захворюваннями.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6629 / 4.08MB / SQL:{query_count}