Вчасно врятувати

МОЗ пропонує обладнати місця масового перебування людей дефібриляторами

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало для громадського обговорення проєкт наказу про затвердження вимог щодо комплектації, зберігання та використання медичних укладок для надання домедичної допомоги. Пропонується, що у всіх людних місцях будуть аптечки з оновленою комплектацією, а де збираються понад 200 людей – додатково автоматичні зовнішні дефібрилятори.
Відповідно до нової класифікації, аптечки будуть поділятися на три рівні:
І рівень (для території, де можлива одночасна присутність не більше тридцяти людей) – склад цих аптечок знайомий кожному: бинти, лейкопластирі, медичні рукавички, термоковдра та плівка-клапан для проведення штучної вентиляції легень.
ІІ рівень (не більше 200 людей – торговельно-розважальні заклади, заклади освіти, будівельні майданчики, автозаправні станції тощо) – додатково додається механічний засіб для зупинки кровотечі, тонометр та атравматичні ножиці.
ІІІ рівень (не більше 1000 людей) – аптечки цього типу, крім вищевказаного, будуть укомплектовані лікарськими засобами та автоматичним зовнішнім дефібрилятором.
Якщо у місці може перебувати водночас понад 1000 людей (наприклад, НСК “Олімпійський”), буде розміщено декілька наборів з дефібриляторами.

 Хто зможе скористатися та як працюватиме дефібрилятор?

Дефібрилятор – невеликий апарат, призначений для надання екстреної допомоги у разі раптового важкого порушення ритму серця та фібриляції шлуночків. У випадках, коли між життям і смертю лише кілька хвилин, вирішальну роль має час. Допомога, надана протягом перших чотирьох хвилин, збільшує шанси на порятунок на 30%. Врятувати людину за допомогою дефібрилятора зможе будь-хто, не обов’язково лікар, але необхідно пам’ятати про безпеку і чітко дотримуватись інструкцій.
Як проводити серцево-легеневу реанімацію з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора не медичним працівникам: https://bit.ly/2WOUxy2.
У кожному місці масового перебування людей, яке обладнане дефібрилятором, буде визначена відповідальна особа, яка зможе надати допомогу. Працівники проходитимуть спеціальний інструктаж, і у разі виникнення екстреної ситуації зможуть надати першу допомогу та скористатися дефібрилятором.
В Україні місця масового перебування людей будуть обладнані саме автоматичними дефібриляторами. Користуватися такими пристроями максимально просто. Вони мають голосове меню-помічника і вмикають заряд лише у тому разі, коли зафіксують порушення ритму серця. Робота пристрою максимально автоматизована.
Місце розташування дефібрилятора буде позначене спеціальною наклейкою – серце із символом електричного розряду на зеленому тлі та абревіатура АЗД під ним.
Наказ супроводжують нормативні акти, що зобов’яжуть підприємства та інші установи розмістити аптечки з оновленою комплектацією у доступних для відвідувачів місцях. Це дозволить скоротити кількість смертей у метрополітені та інших людних місцях.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3292 / 4.09MB / SQL:{query_count}