Заповнення медичної декларації: що необхідно знати

Наприкінці березня МОЗ затвердив порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу

Підписавши декларацію з обраним лікарем, пацієнт повідомляє державу, що кошти за обслуговування мають надходити саме в цей медзаклад. Але в затвердженій декларації були порушені основоположні права пацієнта, тож завдяки втручанню уповноваженого Верхов­ної Ради України з прав людини Людмили Денісової, зміст документа був змінений.
Попри це надходить інформація, що багатьом пацієнтам досі пропонують старий варіант декларації. Отже, які саме пункти були змінені та на що потрібно звертати увагу при запов­ненні документа:
– Адреса зареєстрованого місця проживання. Це вимога надання надмірної інформації від пацієнта. В новій декларації цей пункт відсутній.
– Надання копій документів, що посвідчують особу. Мали зберігатися впродовж трьох років з дня анулювання декларації. В новій декларації цей пункт відсутній.
– Надання згоди на збір та обробку персональних даних – пряме порушення Конституції України та Закону України “Про захист персональних даних”. Таким чином, право людини на медичне обслуговування стає залежним від надання нею згоди на обробку персональних даних. В новій декларації цей пункт відсутній.
Старий варіант декларації залишається чинним, і ті громадяни, які вже встигли її заповнити, на бажання можуть надати нову. Новим пацієнтам необхідно звертати увагу на зміст декларації та вимагати оновлений варіант документа. 
Пропонуємо ознайомитись із оновленою медичною декларацією та закликаємо не заповнювати старий варіант, в якому порушені основоположні права громадян України.

У Львові 13 сімейних лікарів уже виконали норму з підписання декларацій із пацієнтами

За даними Національної служби здоров’я України, станом на четвер, 26 липня, декларації з лікарями підписали майже 13 млн 685 тис. українців. Львівщина на третьому місці: жителі області підписали понад 972 тис. декларацій.
У самому Львові 13 сімейних лікарів уже завершили підписувати декларації з пацієнтами. Ба більше, підписали їх навіть більше, аніж передбачено нормативами МОЗ, пише zaxid.net.
Лідером є сімейний лікар Галина Ладус, яка підписала 1998 декларацій. Ще вісім сімейних лікарів підписали понад 1900 декларацій кожний, хоча, за нормами МОЗ, сімейний лікар має обслуговувати 1800 пацієнтів. До цієї вісімки ввійшли: Лариса Ділай (1996 декларацій), Ірина Повар (1990), Ірина Яндьо (1984), Іванна Заремба (1976), Олеся Курій (1968), Валентина Кузьмичук (1913), Олена Балавнєва (1912) і Галина Дмитрах (1901).
Підписали необхідну кількість декларацій і сімейні лікарі Ольга Середюк (1887), Галина Гондарук (1885), Ольга Гоменюк (1831) і Олександр Заремба (1813).
Нагадаємо, що, за нормативами МОЗ, сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, терапевт – 2000 і педіатр – 900. Але в систему обліку підписаних декларацій раніше не було введене обмеження, тож ті лікарі, які почали підписувати декларації відразу після старту кампанії, мали можливість підписати більшу кількість декларацій. Їм за кожного пацієнта НСЗУ виплатить більшу суму грошей, однак і навантаження на них також буде більше. Зараз, як повідомили в прес-службі МОЗ, вже є обмеження: якщо сімейний лікар підписав 1800 декларацій, то 1801-шу система вже не прийме!
Серед терапевтів наразі немає таких, які вже підписали необхідну кількість декларацій, але вже є багато тих, які плавно наближаються до цієї цифри. Найбільше декларацій підписала терапевт Олександра Жук (1214). Двоє терапевтів уже скоро матимуть по 1000 підписаних декларацій – Віра Мрак (992) і Мирослава Митейко (902).
Серед педіатрів також поки що ніхто не досяг ліміту (норма – 900 декларацій), але двоє педіатрів уже впритул наблизилися до цієї цифри. Педіатр Олена Любченко підписала 783 декларації, а Ольга Супрунова – 618.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4265 / 3.99MB / SQL:{query_count}