Медреформа: що маємо знати про декларацію

Із квітня в Україні стартує кампанія “Лікар для кожної сім’ї”

З квітня українці матимуть змогу обрати свого сімейного лікаря. Вже з липня дохід лікарів первинної допомоги залежатиме від кількості укладених декларацій. “Кінцевого терміну підписання декларації немає. Ця система починає діяти від квітня і діятиме завжди. Оберіть лікаря, якому довіряєте, там, де вам зручно. І під час наступного візиту зафіксуйте свій вибір”, – зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк в Українському кризовому медіа-центрі.
Процес підписання декларації триває не більш ніж 20 хвилин. Для підписання декларації треба мати зі собою паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон, на який прийде смс-повідомлення з кодом верифікації. У кожному медичному закладі є уповноважений працівник, який вноситиме дані пацієнта до електронної системи. Після того, як інформацію про пацієнта внесли до системи, уповноважений працівник має роздрукувати два примірники декларації: один пацієнт забирає зі собою, другий зберігається в медичному закладі.
“Якщо вам дають заповнювати щось на папері – якусь паперову декларацію – і не вносять дані до електронної системи – це несправжня декларація! Декларації заносить до електронної системи працівник закладу, і ви підписуєте роздруковану з комп’ютера декларацію!” – наголосив Павло Ковтонюк.
Останній крок у процесі підписання декларації – завірення декларації електронним цифровим підписом (ЕЦП) медичного працівника. Уповноважений працівник скріплює своїм ЕЦП декларацію та надсилає її до електронної системи. “З цього моменту ваш вибір зафіксований у Єдиному державному реєстрі декларацій, і Національна служба здоров’я бачитиме, в який заклад та якому лікарю спрямовувати фінансування”, – пояснив Павло Ковтонюк.
Лікар не може відмовитися підписувати декларацію через наявні хронічні захворювання у пацієнта, вік, стать, місце проживання чи матеріальне становище. Єдина причина, через яку лікар може відмовити пацієнтові, якщо він досяг рекомендованого ліміту щодо кількості пацієнтів. Для лікаря-терапевта такий ліміт становить 2 тисячі пацієнтів, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900.
Заступник міністра охорони здоров’я також зазначив, що цього року в бюджеті закладені 13,25 млрд грн на первинну медичну допомогу. Це найбільший бюджет первинної допомоги за всю історію України!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8976 / 4.35MB / SQL:{query_count}