Люди і події 2017. Медицина

Медична реформа

28 грудня Президент України підписав прийнятий парламентом закон “Про державні фінансові гарантії надання медпослуг та лікарських засобів”, що дає старт медичній реформі. Документ передбачає принцип фінансування медицини “гроші ходять за пацієнтом”, коли держава щороку виділятиме на лікування кожного пацієнта 370 грн. Ці кошти за посередництва Національної служби здоров’я (її ще треба створити) спрямовуватимуть на фінансування екстреної, первинної, паліативної медичної допомоги, термінової хірургії – з 1 січня 2018-го; медичної реабілітації, допомоги дітям до 16 років та жінкам у зв’язку з вагітністю і пологами – з початку 2020-го. Програму гарантованих безоплатних медпослуг розроблятиме уряд, а затверджуватиме парламент. Щоб нею скористатися, потрібно незалежно від місця реєстрації підписати з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром декларацію, яку зареєструють в електронній системі охорони здоров’я (e-Health).

Доступні ліки

В квітні розпочалася урядова програма “Доступні ліки”, що працює за принципом реімбурсації – повного або часткового відшкодування державою вартості лікарських препаратів, виходячи з міжнародної непатентованої назви. Наразі вона поширюється на лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми і цукрового діабету ІІ типу. На її фінансування в проекті Держбюджету-2017 рік заклали 700 млн грн. Щоб отримати препарати за програмою, потрібно звернутися до лікаря по рецепт (у ньому має бути зазначена діюча речовина) і прийти в аптеку, що бере участь в програмі (вона має відповідну наліпку). Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, на який подана заявка на участь у “Доступних ліках”. Дорожчий препарат із відповідною діючою речовиною, вартість якого не перевищує граничної, можна отримати, доплативши різницю між його мінімальною та роздрібною цінами.

Модернізація року

У медицину Львова інвестували 86,8 млн грн, із цих грошей придбали обладнання на 64,8 млн грн. Відкрили нові амбулаторії сімейної медицини на вул. Тернопільська, 9 і вул. Личаківська, 119. Також відремонтували амбулаторію на вул. Шевченка, 366, закупили цифрові рентген-апарати для 2-го відділення 6-ої поліклініки (м. Вин­ники), лікарні швидкої меддопомоги та 2-ої, 4-ої і 5-ої поліклінік. За позабюджетні кошти дитяча лікарня на вул. П. Орлика отримала обладнання для операційної нейрохірургічного відділення, для гіпотермії новонароджених та УЗД-сканер. У поліклінічних відділеннях 1-ої міської лікарні ім. Князя Лева, у 2-ій, 3-ій, 4-ій, 5-ій та 6-ій поліклініках запровадили е-реєстратуру, а в жіночій консультації 4-ої поліклініки – е-медкартку пацієнта. У 5-ій поліклініці тепер є скринінговий центр для діагностики передракових захворювань та раку в жінок.

Операції року

На базі лікарень Львова лікарі світу проконсультували понад 400 і спільно з львівськими медиками прооперували майже 100 пацієнтів зі всієї України. На базі міської дитячої лікарні нейрохірурги, професори Генрі Марш (Великобританія) і Джеймс Рутка (Канада) проконсультували понад 120 дітей та прооперували 7 зі складними нейрохірургічними недугами. Ортопед Кшиштоф Колтовський (Польща) і нейрохірург Андрій Мизак оглянули понад 40 та прооперували трьох дітей із вадами хребта. Фахівці з Канади та США прооперували понад 30 дітей із урологічною патологією. На базі 8-ої лікарні пластичні хірурги, доктори Клаус Екснер та Б’янка Байкан-Екснер проконсультували 65 та прооперували 24 пацієнтів з понад 10 областей України. Уже всьоме до Львова у рамках проекту “Проти опіків” приїхав професор Геннадій Фузайлов. Оглянули 109 дітей із рубцевими змінами після опіків, з яких 52 прооперували, а частину скерували на лікування до США.

Інфекції року

Кір, кашлюк, правець, лептоспіроз – це далеко не всі гострі інфекційні вірусні захворювання, які у 2017-ому атакували львів’ян. Кілька випадків навіть були смертельними. Нещадним до дітей виявився правець. Серед хворих – трирічна дівчинка і дев’ятирічний хлопець. Масовим було  захворювання на кір – з початку року захворіло 78 жителів Львівщини (торік – лише четверо). В останніх дев’ятьох кір діагностували наприкінці минулого тижня. Захворілі – працівники одного з великих підприємств області. Побільшало хворих і на кашлюк – з початку року його жертвами стали майже 300 осіб (переважно діти до року або від одного до чотирьох років). Один випадок був летальний – від кашлюку померла двомісячна дитина. Ще один смертельний випадок стався через лептоспіроз – помер 30-річний львів’янин.

Отруєння року

В 2017-ому у Львові було кілька спалахів кишкових інфекцій. Спочатку в червні “ажіотаж” спричинив ботулізм. Із однієї торговельної мережі навіть вилучили 89 кг потенційно зараженої риби. Небезпечну кіровоградську продукцію повернули постачальникові. Великої біди вдалося уникнути, проте за рік у області таки зареєстрували три випадки ботулізму. Хворі вживали м’ясні консерви домашнього приготування. Наймасовіше отруєння за останні 10 років у Львові сталося 22 вересня. Тоді із симптомами харчового отруєння до лікарні звернулося 75 осіб (7 із них діти). Загалом постраждала 71 людина. Всі вони отруїлися скумбрією гарячого копчення, яку купили на ринку “Привокзальний”. Експертиза показала, що причиною отруєння стала сальмонела. Жінка, яка торгувала у м’ясному відділі, дозволу на продаж риби не мала, коптила рибу вдома, а згодом продавала її з-під прилавка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8157 / 4.4MB / SQL:{query_count}