Депресія та українці

Міністерство охорони здоров’я пропонує включити препарати проти депресії до програми “Доступні ліки”

Близько 30% людей в Україні страждають від психічних розладів упродовж життя. До 2030 року депресія стане третьою найпоширенішою хворобою в країнах з низьким доходом і другою – із середнім. Про це наголошує в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
“Ця хвороба на серйозних стадіях лікується лише із супроводом фахівця та медичними препаратами. Доступ до них допоможе багатьом людям отримати належну допомогу. Тому Міністерство охорони здоров’я пропонує включити ліки проти депресії до програми “Доступні ліки”. Люди зможуть отримати їх безкоштовно або з невеликою доплатою після того, як їх пропише фахівець”, – акцентує очільник міністерства.
Мільйони людей перебували в депресії або саме зараз борються з хворобою. Багатьом із них важко говорити про проблему. Страх визнати, що тобі потрібна допомога, що ти не впорався із собою, що тебе не зрозуміють, часто змушує ховати власні переживання навіть від рідних. Це призводить до невиправних наслідків.
“Якщо хочемо подолати депресію, маємо чітко усвідомлювати три речі: депресія – це хвороба, депресія може трапитися з кожним, депресія лікується. Сподіваюся, що увага суспільства та державних інституцій до лікування депресії буде тільки підсилюватися. Критично важливо розуміти, що це не слабкість характеру, не поганий настрій. Це хвороба, яка без специфічного лікування нікуди не зникне”.
Зі слів Уляни Супрун, цього року розробили Концепцію розвитку охорони психічного здоров’я в Україні до 2030 року. “Ми вперше розробили програму для створення цілісної ефективної системи охорони психічного здоров’я, яка працюватиме в єдиному міжвідомчому просторі. Зокрема, будемо впроваджувати сучасні методи діагностики та вводити протоколи надання допомоги для лікування психічних розладів. Намагайтеся бути чесними зі своїми близькими, говоріть про проблеми та при перших ознаках депресії звертайтеся по допомогу до лікаря!” – закликає Уляна Супрун.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7597 / 4.35MB / SQL:{query_count}